Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS frissitès visszaállítása...

BIOS frissitès visszaállítása gigabyte x570aorus pro?

Figyelt kérdés
Elkövettem azt a hibát hogy nekiálltam bios-t frissíteni. [link] erről az oldalról szedtem le majd követtem az utasításokat. Valszeg nagyon benéztem. Indításkor nem gigabyte logó van hanem punchtechnology is nem lát semmi médiát. A BIOS látja a merev lemezeket meg az ssd-ket. De boot menünèl csak internetes elèrèsek vannak. Próbáltam a gigabyte honlapjáról leszedni ugyan ezt a frissítést de arra azt írja hogy eomid missmatch.ugyan ez az f12-es frissitèsre is ami alapból rajta volt. Van rá esély hogy ezt visszaállítsam?

#BIOS #hibás #gigabyte x570aorus pro
2022. nov. 27. 18:27
 1/3 CspCsj ***** válasza:
100%

1.

A kézikönyv szerint:

- másold rá a kicsomagolt BIOS fájlt egy pendrive-ra (FAT16/FAT32 fájlrendszer legyen rajta),

- majd dugd az alaplapi HDMI aljzat melletti fehér USB aljzatba (az alaplap ne legyen bekapcsolva),

- végül a QFLASH mikrokapcsoló megnyomására bekapcsol és frissíti a BIOS-t.


[link]


2.

Ezen a modellen van DualBios, ami automatikus BIOS visszaállítást hajt végre, ha hibát érzékel.

De kézzel is meg lehet próbálni helyreállítani, ha bekapcsoláskor az F1 billentyű nyomogatására egy DualBios menü jelenik meg.


3.

Esetleg az M_BIOS chip megfelelő lábait rövidre zárod (NE a B_BIOS chip-et!), hogy BIOS hibát produkálva elinduljon a helyreállítási folyamat.

https://www.youtube.com/watch?v=WQlbz3N0v5Q

2022. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az első kettőt már kipróbáltam de semmi eredmény. A 3-al még várok hátha tud segíteni a gigabyte. De köszi.
2022. nov. 27. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

** Only for customers with a Punch Technology PC built with a Gigabyte X570 Aorus Pro motherboard **


Amúgy kinn volt ez a felirat rögtön elején, azért nem mondhatod, hogy nem figyelmeztettek előre.

2022. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!