Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendereléshez kellene sürgősen...

Rendereléshez kellene sürgősen processzor ami a lent említettnél 10x gyorsabb. Akár két procis alaplappal. Meg kell oldanom. Mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

[link]

11400h a mostani procim. ettől nem kell megijedni turbon ez 4ghz 12 mag.

De kevés, nekem 10x-es sebesség kéne a rendereléseimhez, mert egy örökkévalóság mire kiszámol valamit.

Az sem érdekel ha 1 millióba kerül.

Az sem ha felfűti az egész házat.

Működjön.


2022. dec. 1. 15:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Animációkat renderelek CPU alapon, az állóképek nagyon szépek de 1 órát kell rá várni mire elkészül.

Egy 25 fps (ami a 60-tól azért messze van) video egyetlen másodpercét egy napig számolja a gép.

Ha leveszem a minőséget nagyon alacsonyra akkor is nagyon sok idő, nem tudok így versenybe szállni a GPU realtime renderekkel.Viszont vannak olyan komplex effektusok amiket gpu-val nem lehet megjeleníteni csakis brute force CPU-val.


Nem akarok ezen vesződni meg napokat várni egy másodpercre. Bejön annyi pénz belőle, hogy akár 1 millió is belefér, de annyiért tisztán 10x-es teljesítmény kell, hogy menjen az ipar, másképp elvérzek.


Vannak igen renderfarmok is, kiszámoltam, 100 euro lenne egy perc alacsony minőségben, akkor 10 percért fizessek 1000 eurot? 20 perc video ára 800.000 ft? nem.

Ez nem megoldás.

2022. dec. 1. 15:34
 2/19 A kérdező kommentje:
És nem, nem lehet több gépen futtatni a rendert, mert a distributed render nem jó az én licenszemhez és nem is tervezek bővíteni. Egy gépnek kell hoznia ezt a teljesítményt.
2022. dec. 1. 15:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A program sehogy sem alkalmas GPU renderelésre?

Jó lenne tudni mit használsz, és azon belül milyen funkciókat.

Tehát a GPU renderelés jóval hatékonyabb lenne, ha a szoftver képes lenne rá.


Processzor oldalon AMD threadripper. Ami a keretedbe belefér, a legjobbat! Minél több maggal.


Ryzen Threadripper PRO

5995WX

Elvileg ez a maximum jelenleg.

2022. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 ludicrousSpeed ***** válasza:
74%
Viccnek éppen jó...
2022. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2022. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Corona rendert használok meg ezt fizetem, még nincs gpu-ra átírva, sehogy sem alkalmas. CPU-val viszont nagyon szépen renderel, nagyon pontos és film szintű eredményt hoz, csak lassú.


Tudom redshift lenne az igazi gpu alapon, csak az általam megszokott pluginok stb meg teljesen más szoftverkörnyezet kellene hozzá. Az egy ennél is magasabb szint.


Nekem a mostani tudásommal és szoftvereimmel CPU alapon kell megoldanom ezt.

2022. dec. 1. 15:48
 7/19 A kérdező kommentje:

Ryzen Threadripper PRO


5995WX


Köszi, ez a megoldás, ez valóban hozza a közel 10x-es teljesítményt.

2022. dec. 1. 15:49
 8/19 A kérdező kommentje:
De az a 9000 dollaros ár elég erős.
2022. dec. 1. 15:50
 9/19 A kérdező kommentje:
Bár ha jól látom van ahol 3000 euroért is odaadják
2022. dec. 1. 15:59
 10/19 A kérdező kommentje:
de ez így is drága nagyon :((
2022. dec. 1. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!