Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A barna switch mennyire...

A barna switch mennyire hangos a kékhez képest?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon tetszik egy billentyűzet, méghozzá a Logitech Pop Keys.

A switch ami benne van a Cherry Brown-nal egyenértékű.


Egyedül a switchekkel vannak kételyeim, az egyik az, hogy halk laptop billentyűzethez vagyok szokva, egyszer vettem egy kék switcheset (Otemu Blue) és bár jó volt rajta írni, baromira zavart egy idő után a hang, nem akarok ennyi hanghatást kelteni azáltal hogy csak írok, megértem hogy ennek lesz hangja, de este amikor csend van azért szeretnék nyugit. Hangosabb a barna mint egy átlag membrános billentyűzet, hasonló élmény lesz mint a kékkel?


A másik kérdés, hogy mennyire nehéz lenyomni a billentyűket, van otthon egy szinte berozsdásodott membrános billentyűzetem ahol azt érzem hogy szinte erő kell hogy lenyomjam a billentyűket, és hogy ezesetben csalódnék-e a billentyűzetben


köszi


2022. dec. 1. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A membárnos billentyűzetnél nincsenek külön kapcsolók, hanem egy darab nagy, vékony, gumiszerű réteg van, és a billentyűk ehhez a réteghez érnek hozzá lenyomáskor. Ebből adódik a halksága (a gumiszerű réteg tompítja a lenyomás hangját). Mechanikus billentyűzeteknél ilyen nincs, még egy lineáris (red) kapcsolós billentyűzet is hangosabb mint egy membrános.


Ha fontos a hang, akkor inkább vegyél egy mechanikus érzetű membrános billentyűzetet. Ezek jellemzőan sokkal olcsóbbak is.

2022. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xKakashix ***** válasza:

Egyáltalán nem hangos, barna switches billentyűzetet használok csak annyi, hogy nem cherry, maximum akkor hallassz kattanást ha lassan nyomod le a billentyűt és nagyon figyelsz, egyébként inkább csak érzed.. közel sincs egy kék switches hangjához. A barna switchet egyaránt szokták ajánlani játékhoz és gépeléshez is, touch typingra is alkalmas és nyílván akkor is jó ha "nehezebb kezű" vagy, nem fog elfáradni az ujjad gépelés közben.

Nekem személy szerint a barna switchek a kedvenceim, pont ezért mert a kattanós érzet megvan, tehát nem lineáris mint mondjuk egy piros, viszont hangja közel sincs egy kékhez.

2022. dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!