Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az EMAG-ról milyen véleményete...

Az EMAG-ról milyen véleményetek van? Árukeresőben nem szerepel a megbízható boltok között?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni egy televíziót valamint egy monitort. Az EMAG-on jelenleg a legolcsóbb, és ingyenes a kiszállítás is. Mire kell figyelni? Érdemes egyáltalán TV-t Monitort rendelni tőlük? Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Miért nem szerepel az árukereső.hu megbízható boltjai között?
2022. dec. 4. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen megbízható, a garancia hosszadalmas lehet. Egyedül arra figyelj, hogy amit emagon veszel az tényleg EMAG által forgalmazott termék legyen és ne valami trash üzleté ami emagon keresztül értékesít. Ezt írja a termék adatlapon is, hogy ki a forgalmazó.
2022. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

"Árukeresőben nem szerepel a megbízható boltok között" - kizárt, csak az Emag magában 10 milliárd forintnyi bevételt csinált 1 nap alatt "black friday" promóban. Nem költenének az emberek ott és főleg ennyit, ha problémás lenne. Jelenleg is a legnagyobb ilyen kereskedők között van, ha nem ez a top1.


[link]

"4.5/5 333973 vélemény alapján "


Szerintem te kevered valamelyik hőbörgő vásárló kommentjét azzal, mintha mindenkinek ez lenne a véleménye.

2022. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Vettem már onnan nem 1 dolgot. Sajnos volt amikor garanciáztatni is kellett. Jött a futár, vitte a csomagot, 2 hét és jött megint a futár és ment minden a régiben.

Összességében én elégedett vagyok velük. Csak tényleg figyelni kell, hogy mi az amit rendelsz.

2022. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem keverem semmilyen kommentel! Csak feltűnt a böngészés során, hogy az árukeresőn a boltok és áraknál nem szerepel a ,,Megbízható Bolt".


[link]


[link]


Egyik terméknél sem szerepel. Ezt csak egy kérdés volt, nem keverem senkinek a kommentjével.

2022. dec. 4. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg azért esett ki a "megbízható bolt" jelölésből, mert a megnövekedett BF forgalomnál sokan nem a termék, hanem a szállítás miatt egy csillagot adnak. Nem értik az emberek, hogy ha egyik napról a másikra a forgalom az 500-szorosára növekszik, akkor annak a kiszállítása megterheli a kézbesítési rendszereket is, és többszörösére nő az átvétel ideje.

Egy szerencsétlen csomagdoboz amibe mondjuk fér 50 termék és egy foglalt fiókot napokig nem ürítenek ki, akkor hirtelen 700-800 terméket nem lehet egy állandóan tele lévő csomagpontra kézbesíteni. Aztán jön a hőbörgés, hogy nekem 3 munkanapot ígértek, de már 10 is eltelt, nesze 1 csillag.

2022. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az emag oldalán, az emag által forgalmazott termékekkel minden rendben van. Többször vettem termékeket, újraértékesített termékeket, volt rengeteg rossz rendelés is (mármint én rendeltem rossz terméket, vagy kipróbálás után derült ki, hogy nem jó számomra),minden probléma nélkül visszavették, ráadásul nem is az eu-s 14 nap, hanem azon felül is vállalnak visszavételt (30 nap)


Számomra nagyon szimpatikus ez a megbízhatóság.


A másik oldala viszont, igen... teljesen NER partner lett a cég. Jogszabályok megsértése miatt kellett adni nekik sokmilliárdos büntit a GVH által (asszem blekkfrájdéj hazugság, de keress rá, ha érdekel), de kb egy fillért nem fizettek ezért, mert kedvezménykuponnal kellett fizetniük a vásárlók felé, tehát a vásárlók fizették meg a GVH bírságot 🤣🤣🤣🤣

Az új logisztikai és raktárközpontjuk pedig termőföldön épül, egész véletlenül nemzetgazdaságilag kiemelt beruházásként, tehát semmi bürokrácia nem vonatkozik rájuk így, gyakorlatilag tönkretettek mindent a területen. Normális országban ezért a céget becsődöltető bírság jár természetkárosításért, nálunk meg állami támogatás 😂😂😂😂😂😂

Szintén GVH ügy az emag-edigital fúzió

Nem tudom hány csilliárdod jattolnak le a NER-nek már eddig, de undorító hányadék ez a fajta szemlélet. Bármit veszel náluk, abból Lölő is gazdagodik..


Hátrány lehet még amúgy, hogy román cég. Tehát román piacos termékeik vannak sok esetben. Nyilván ez nem jelent semmit a legtöbb esetben, mert oda is az megy, ami hozzánk is jön. De néha vannak eltérések.

Konkrétan: a samsungnak volt egy tv-je, ami azonos típusnévvel létezett ips és va panellel. A magyar samsung ips paneleset rendelt, a román viszont va-sat. Az árukeresős vélemények alapján rendeltük ezt a tv-t, ips panelről nyilatkozott mindenki, éppen emagnál volt a legolcsóbb, így tőlük. Természetesen va panelos változat érkezett... nyilván utólag tudtuk meg a helyzetet. Ez van... a visszavétel ez esetben is sima ügy volt. Másik, magyar boltból rendelve már ips paneleset kaptunk. Tehát a magyar és a román piacon vannak eltérések, a beszállítók más termékeket rendelhetnek a gyártótól hozzánk és a románokhoz. Meg hát a franc tudja, hogy ha rendelsz valamit emagról, akkor az a román vagy magyar piacos lesz-e.


Illetve ami brutál nagy megtévesztés, az az emag oldalán árult, de NEM emag által forgalmazott termékek, azaz más boltok, akik az emagon hirdetnek.

Ha tudja az ember, hogy ez van, figyel rá, akkor elkerülheti a csalódást.

Őszintén szólva én ezzel is jártam már jól... egy komolyabb kerékpárzárat rendeltem. A bolt saját oldalán drágább volt a termék ára és a kiszállítás is. Emagon vagy nem frissítették, vagy nem tudom mi lehetett a különbség. Illetve tudtam rendelni emag box-ba (amikkel vigyázni kell, igen. De ez minden box-ra igaz), ami számomra kényelmesebb bármilyen opciónál. Általában a boltok ilyenkor egyszerűen visszamondják a rendelést 😃😃 ők nem tették. Szóval amelyik boltnak van saját oldala, akkor érdemes azt használni, és nem az emagon keresztül.


Ami miatt kikerülhetett a megbízhatók közül, az nagy eséllyel egyrészt a bf megrendelésmennyiség teljesíthetetlensége, másrészt pedig a nem emag boltokkal történő vacakodások. Pocsék ez a rendszer, mert tényleg azt hiszed, hogy emagról rendelsz, közben meg nagyon nem... rengeteg bolt mond vissza rendeléseket, tolódik ki a teljesítés hetekre, lehetetlen a kommunikáció, dupla kiszállítási díjat kapsz (ha több bolttól rendelsz, pedig ugye azt hiheted, hogy csak egytől, az emagtól)

2022. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!