Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártya ajánlás?

Videókártya ajánlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gépemben egy integrált videókártya van. (Geforce 6150 LE), de ezzel az a baj hogy szinte semmire nem elég. Egy videót csak 480p ben tudok megnézni mert olyan szar. Ezért ezt szeretném lecserélni.

Tudnátok ajánlani videókártyákat?

Pcm tulajdonságai:

Proci: Amd athlon 64 x2 4200+ 2.2GHZ

Ram: 4gb ddr2.

Alaplap: Sima dell ddr2 am2

tárolóegység: 60gb kingston ssd

100gb hdd

Esetleg tudtok olyan videókártyákat ajánlani ami kompatibilis ezekkel az adatokkal? (Életmentő lenne)

Valamint ha egy integrált videókártyám van, akkor simán kicserélhetem vagy külön alaplapot kell vegyek? nem tudom hogy működik.

Előre is köszi a választ!



2022. dec. 17. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez a gép elég gyenge...

használtam vennék bele amd HD 6XXX vagy 7XXX-s kártyát.

2022. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Én nem vennék ebbe videokártyát túl drágán, mivel nem tudná kihajtani. Max ha pár hónapon belül lesz új gép.


Egyébként egy R7 250 egészen jól muzsikálna már vele szerintem. Használtan kb. 20-ból megvan szállítással, az élmény javulni fog persze ettől a géptől csodákat nem kell várni.


Nemrégiben kellett egy nagyon low-budget kártya, akkor ezt ajánlottam:

[link]

2022. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
2022. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél bele semmilyen kártyát, az árán használható félkonfigot is kaphatsz, pl ilyet:

[link]

Vagy tőle is kaphatóak, hdd nélkül, de ben gond, bele tudod szerelni a gépiből az ssdvel együtt.

[link]

2022. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira elavult gép ez, teljesen alkalmatlan bármilyen mai program futtatására. Egyáltalán nem tudom javasolni a fejlesztését.


Ide komplett gépcsere kell. 30 ezer alatt már kihozható egy 4-5 évig használható netezős gép (elsősorban 4 magos i5 2400-3470 körül, de ha minden filléren spórolni kelll, akkor alacsonyabb számozás is lehet a 2-3-4000 szérián belül, i3-ak, 2 magosak).

55-60-ért pedig már rendes natív W11 támogatott gép is kijön, vp9 és h265 hardveres dekódolással (i3 8100 v 9100 procis gépek)


Amin nem spórolnék: SSD (mostanid is megfelelhet, ha elférsz rajta. Ha W10 van, akkor trükközés nélkül elég csak átszerelni az új gépbe. Úrja aktiválni kell.), 8GB RAM

2022. dec. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Amúgy ha valami használható gép lenne, akkor 15 ezerért egy GT 1030 kártya lenne az ideális, ami biztosítja a 4K HDR 60fps videók lejátszását is, vp9 (youtube) és H.265 (netflix és egyebek) hardveres dekódolásával. Csak nincs értelme, mikor alig drágábban használható gépet adnak, amihez nem kell külöm videokártya, mert 1080p videókhoz bőven elég a proci.)
2022. dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!