Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a 200 GB-os 2,5...

Mi baja lehet a 200 GB-os 2,5 SATA laptop HDD-mnek?

Figyelt kérdés

Beletettem a laptopba, behelyeztem egy oprendszer telepítőlemezt is, majd betöltött a laptop odáig, hogy lehet nyomni F1...F12 lehetőségeket. Bármit nyomtam, csak tölt a végtelenségig.

Csatlakoztattam külső HDD-ként USB porton keresztül. Más HDD-knél egyből látja a rendszer, itt semmi, csak maga a csatlakozási hangot adta a laptop, illetve érzem/hallom ,hogy pörög a HDD.

Viszont az eszközkezelő, ahol partíciót tudnék törölni, formázni, ott is csak töltés van a végtelenségig, nincs feltüntetve a csatlakoztatott HDD.

Próbáltam a Hard Disk Sentinel-el, itt is csak tölt (nem válaszol), majd ha be is tölt, csak az alap belső HDD-t látom.

Bármit ötlet? Javaslat? Észrevétel? Szeretném életre kelteni ezt a HDD-t, ha kell, végső esetben akár fel is nyitom a tartalmát. :D Írjatok bátran, köszönet előre is!



2022. dec. 20. 08:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Nem össze vissza kell nyomkodni a funkció gombokat hanem jókor jót kell nyomni. :)


[link]


[link]

2022. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Morzsi007 ***** válasza:
Meghibásodott. Leejtetted?
2022. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Annyi a lényeg, hogy a laptop amibe beleraktam felkínálta az összes F-billentyű választási lehetőséget, köztük a BOOT-ot vagy a BIOS-t is, viszont hiába választom ki ezeket, ebben az esetben is csak töltés van, nem történik semmi. De adtál egy ötlet most hírtelen, köszönöm! :D Megpróbálom egy másik laptopba beletenni egy másik operációs rendszer telepítőlemezével, hátha...
2022. dec. 20. 09:07
 4/42 A kérdező kommentje:
Használtam vettem, többet egyszerre, én még nem ejtettem le, de benne van a pakliban, hogy zuhanhatott az évek alatt. :)
2022. dec. 20. 09:07
 5/42 A kérdező kommentje:
Na, kipróbáltam másik laptoppal is, több oprendszer telepítőCD-vel, de kb semmi. Annyival jutottam tovább, hogy ennél a laptopnál F12-re nyomva, kiválasztottam a CD/DVD bootot, majd töltött és tovább lépett a "fekete képernyő + bal jobb felül szokott villogni egy kis vonalka" képernyőre. Annyi, hogy itt nem villog, hanem csak ott van, tehát megint tölt a végtelenségig/kifagyott.
2022. dec. 20. 09:23
 6/42 A kérdező kommentje:
Esetleg tudja valaki, hogy a HDD-nek melyik részét kell ellenőrizni, kitisztítani, hogy a hiba elhárítható legyen? Konkrét tapasztalatokat is szívesen várok! :)
2022. dec. 20. 09:25
 7/42 anonim ***** válasza:
Hagy a fenébe a laptopokat, alkalmatlanok a feladatra, asztali pcben próbáld. Legyen bekapcsolva biosban az ahci és a sata hot plug. Lehet csak be van kapcsolva az ata jelszó kérés a lemezen.
2022. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Asztali PC-m nincs sajnos, illeltve azokba kb 3x akkor HDD kell, a laptop HDD elfér kényelmesen a tenyeredben ~7*10 cm-es és 1 cm vastag, más a csatlakozója is, ha jól tudom, mármint méretileg. Viszont rákeresek a BIOSban azokra amiket írtál, köszi!
2022. dec. 20. 09:37
 9/42 anonim ***** válasza:

Normál SATA csatis HDD-t tudsz csatlakoztatni asztali gépben is, mindegy, hogy milyen széles. Legfeljebb nem rögzíted a házhoz vagy csak egy-két csavarral.

Ettől függetlenül az, hogy a végtelenségig tölt kb bármilyen környezetben arra utal, hogy fizikailag sérült. Sajnos nem érdemes rá időt pazarolni...

Ha bitlocker titkosítás lenne rajta, azt nem így kezelné le. AHCI mód bekapcsolt állapotát érdemes ellenőrizni a BIOS-ban, szerintem ennél többet nem igazán tudsz tenni érte.

2022. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Ad esetleg ki akár halkan is valamilyen különös vagy periodikusan ismétlődő hangot?
2022. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!