Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan (wifi, blutooth)...

Hogyan (wifi, blutooth) csatlakozok telefonnal a chromecast kütyühöz?

Figyelt kérdés

Nincs ilyen cumóm, de érdekelne, hogy amikor azt mondják "csatlakozzon a chromecast ugyanahhoz a wifihez, amihez a telefon amivel irányítjuk", akkor mire gondolnak?


Hogyan csatlakozok ugyanahhoz a wifihez chromecast-el, ha mobilról kell azt irányítani? Mobilon blutooth-al csatlakozok hozzá?


És lényegében semmit sem tud ez a kütyü, cserébe a mobilomat meríti, ha pl. YT-ot akarok nézni a TV-n? Szóval ez csak egy adóvevő?


2022. dec. 26. 01:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az elején mikor beállítod, akkor a telefonod hozzákapcsolódik az eszközköz a Chromecast által bocsájtott Wifi-n, majd a Chromecast csatlakozik a Wifihez. A Chromecast-nek kell áram, be kell dugni. Utána a támogatott alkalmazásokban csak rákattintasz a küldésre, utána pedig az eszköz saját maga lejátsza a videót, nem nem a te telefonodon keresztül, te ott maximum csak utasításokat adhatsz neki, hogy álljon meg, lépjen erre a pontra stb. Az újabbaknál már van távirányító és úgy lehet irányítani, mint egy normális Google TV felületét, tehát a telefonod sem kell ahhoz, hogy le tudj játszani videót. Ja és gépről is ugyan úgy tudsz rá küldeni bármit.
2022. dec. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első alkalommal Bluetooth segítségével csatlakozol hozzá, társítod az eszközt a Google Home appal és a Google fiókoddal, és onnantól igazából bármelyik olyan eszközről tudsz lejátszani, ami azonos hálózaton van vele, és támogatja a Chromastot. Én PC-ről szoktam filmeket átjátszani VLC-vel, de Chrome böngészővel bármit át lehet streamelni, filmeket, magát a böngészést, stb.

Onnantól telefon nem kell hozzá.

2022. dec. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Nem Bluetooth-al kell csatlakozni, hanem Wifi-vel és ezt automatikusan megteszi mikor telepíted az eszközt, szóval neked kattintanod se kell.
2022. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, melyik verziód van. Vagy opcionális, nem tudom. Én bluetooth-szal állítottam be az enyémet.
2022. dec. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!