Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs kép a másodlagos...

Miért nincs kép a másodlagos monitoron?

Figyelt kérdés

Van egy GTX 1050-es videókártyám amin van kettő darab kimenet, egy hdmi és egy dvi. A hdmi-n keresztül gond nélkül van kép, de tegnap megpróbáltam rákötni még egy monitort amin vga bement van. Vettem egy DVI-VGA átalakítót, de valamiért dvi-on nincs kép. Ha kihúzom a hdmi-t és csak a dvi van bekötve, van kép a windows logo-ig, utána fekete kép. Világít a monitor de csak feketén. Kurzor sem jön be...semmi.

Valakinek van valami ötlete, hogy miért csinálhatja ezt?



2022. dec. 27. 13:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébkén a hdmi portról is átalakítóval van megoldva(HDMI-VGA), de ez nem kellene, hogy problémát okozzon.
2022. dec. 27. 13:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg jól van-e beállítva windowsban.

[link]

2022. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha rámegyek az "észlelés"-re, azt írja, hogy nem található másik képernyő. Egyébként nvidia drive-nél sem látja, hogy lenne bekötve másik monitor.
2022. dec. 27. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Windows-p billentyű kombinációnál feldob egy ablakot.

Ha itt kiválasztod az egyik lehetőséget akkor sem ?

2022. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, de sajnos akkor sem
2022. dec. 30. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Fent van a legfrisebb videókártya driver?
2022. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen a legfrissebb driver van fent, és próbáltam már korábbi verzióval is.
2022. dec. 30. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Sztem a csatlakozó/átalakító lesz probléma.

Ha lebutítod kimarad valami, és pont az kellene a monitor érzékeléshez. Próbáld ki másodiknak egy dvi-s monitorral is.

2022. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is már csatlakozó problémára gondoltam, de nem értem, hogy akkor miért ad képet a windows logó ig, ha csak a dvi van rákötve :/
2022. dec. 31. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetséges ok az lehet, hogy a DVI-VGA átalakító nem megfelelő minőségű, vagy nem kompatibilis a videókártyáddal. Az átalakítók nem mindig 100% -osan kompatibilisek minden eszközzel, és ha egy rossz minőségű átalakítót használsz, akkor a kép minősége romolhat, vagy nincs kép.

Másik lehetséges ok, hogy a videókártya nem támogatja a két monitor közötti klónozást, vagy kiterjesztést. A videókártyák némelyike csak egy monitorot tud kezelni egyszerre, és ha próbálsz két monitorra kötni, akkor az egyik monitoron nincs kép.

Ajánlom, hogy próbáld ki egy másik DVI-VGA átalakítót, és ellenőrizd, hogy a videókártya támogatja-e a két monitor közötti klónozást, vagy kiterjesztést. Ha a probléma továbbra is fennáll, akkor érdemes konzultálni a videókártya gyártójával és a monitor gyártójával, hogy segítsenek a probléma megoldásában.

2023. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!