Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2x4 GB dual Channel ram mellé...

2x4 GB dual Channel ram mellé teszek még egy 4gb-ost és az alaplapom nem támogatja a tripe channelt akkor lehet többet vesztek mint nyerek teljesítményből? Vagy ez hogy működik? 8gb dual channel VS 12gb simple channel ?

Figyelt kérdés
Vagy az is lehet, hogy 12 GB esetèben 8 GB dualba 4 GB simple-be működik?

2022. dec. 27. 20:08
1 2
 1/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen ahogy kifejtesben irtad


dual lesz es single is (simple?:D)

azert szinkron legyen meg mert az bezavarhat, vagyis Hz, CL

2022. dec. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha hiányzik a RAM mennyisége akkor szükség van rá. Ha elég a RAM mennyisége akkor a sebességéből vesztesz mert triple-ban lassabb a sebessége mint dual-ban. Olyan mintha csak egy nagyobb RAM lenne benne.
2022. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így single chanel lesz. Három modullal vagy dual vagy singkle channel van, mixed nincs:


[link]

2022. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

[link]


Gyakorlatilag akkor a képen látható a helyzet, de ez még nekem mindig magas mit is jelent.


Milyen programmal tudom ellenőrizni , miként kezeli a 3x4 GB RAM-ot ?


Biosba nem látom.

2022. dec. 27. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Három csatornás módhogy olyan processzor kell amiben 3 csatornás memóriavezérlő van: régebbi i7 Extreme és Xeon procikban van ilyen. Ha nincs ilyened vagy újabb i7/i9 Extreme vagy Xeon akkor a 3 és 4 csatornád módot ne is nézd az oldalon.
2022. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*módhoz
2022. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű, a dual kettőt jelent - ez lehet 1xkettő - vagy 2xkettő - ha már nincsenek párban akkor a sebességük nem hatványozódik.
2022. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ja akkor azzal kevertem ami lentebb van

2+4GB nal fentmarado az single a dual mellett


de igy single lesz


mivel 8GB os modul kene a dual hoz

attol is fugg alaplap mennyit tamogat...


procid lapod milyen amugy?


Nem egyszerubb lenne nem szorakoznod ezzel es egy kitet venned? Akkor biztos hogy Dupla Dual od lesz (ami csak dual, de a lenyeg hogy minden rendbe lenne es jol hangzik)


attol fuggetlen hogy 2x2 vagy 2x4et veszel

2022. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
I5 4590 a processzor, alaplap ASUS B85M-E. Tudom, nem új gép, nagy valószínűséggel nem az lesz a gyenge pontja, hogy dualba mennek e a ramok. Csak mégis szeretném kimaxolni amennyire lehetséges.
2022. dec. 27. 21:37
 10/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

meg igy hogy semmit nem tudunk ha olyan geped van amibe 2400 as ramok vannak... vagy ddr3 as?

menyire is fontos a nagy sebesseg procihoz, mert regiekhez annyira nem

mint a mai Ryzen es Intelekhez


de sok ram inkabb munkahoz kell, ott meg szamithat (szamit) a gyorsasag

2022. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!