Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet megmenteni a...

Hogy lehet megmenteni a vincseszterem?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapot a garázsban tároltam a vincseszterem de zárt helyen, nem érte se híz se pára. Most be raktam a gépembe és nem akar működni, sajátgépet megnyitom látni hogy ott van de nem irja hogy mennyi foglalt mennyi szabad hely van rajt és megnyitni sem lehet, csak azt írja hogy formázzam. De nem formázhatom mert számomra nagyon nagyon fontos dolgok vannak rajt amik nincsenek sehol lementve, erre használtam ezt a vinyó ez volt a mentés a biztonsági mentésem erre most nem akar működni.

Kell hogy legyen valami megoldás amivel megmenthetem a vinyót és a rajta levő sok sok dolgomat. Mi a megoldás? Segítő válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2023. jan. 4. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

"ez volt a mentés"


Ez bohóckodás volt, nem backup.


Formázod, aztán másik(!!) háttértárra visszaállítod a kedvenc szoftvereddel. Ha nem megy, nyithatod a tárcádat, pár százezertől a milliós tételig, a kár összetettségétől függően:


[link]

2023. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötekedni, így is elég nagy a bajod, de ha ez volt az egyetlen példány, akkor ez bizony nem "biztonsági mentés" volt. De mindegy is. A legrosszabb, amit tehetsz, hogy kísérletezel. Volt olyan ügyfelem, aki ha nem próbál meg vele még otthon bohóckodni, akkor 99%-ban mindene visszanyerhető lett volna. De az eredménye az lett, hogy végül semmit nem sikerült visszahozni. Szóval valóban hozzáértőnek mutasd meg!
2023. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"ez volt a mentés a biztonsági mentésem "

Egy darab mentés nem biztonsági mentés.


Az igazán fontos adatokról - az adatmentés 3-2-1 stratégiáját követve - minimum három példányban kell mentést készíteni, amiből minimum kettő - az adatfeldolgozás helyéhez képest - lokálisan ajánlatos tárolni (a számítógéphez közel) és minimum egyet meg távol (ez lehet egy garázs - a merevlemezek leírásában -40 - +70 °C közötti tárolási hőmérsékletekről értekeznek, például: [link] és [link] - egy távoli NAS vagy felhőtárhely is).


És ezeket érdemes időnként ellenőrizni, mert a technika ördöge sohasem alszik.

2023. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kell hogy legyen valami megoldás amivel megmenthetem a vinyót és a rajta levő sok sok dolgomat. Mi a megoldás?"

Jobb esetben - ha fizikai probléma nem áll fenn - csak a partíciós tábla (MBR/GPT)/a fájlok indexe (FAT/MFT/inode) kavarodott össze. Ezt egy másik meghajtóra(!!!) készített helyreállítás (erre vannak különböző segédeszközök - kezdve a dd(rescue)-tól, a Testdisken át, a GetDatabacken keresztül a Recuvát sem elfelejtve,...) megoldhatja.


Rosszabb esetben viszont fizikai probléma is fennáll, ekkor viszont már szükséges adatmentő céget felkeresni, akik képesek százezres nagyságrendű számlát kiállítani. ;(

2023. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvető dolog, hogy első körben készítünk róla egy lemezképfájlt. Már ha olvasható az adatfelület. Mert ha az sérült, akkor TALÁN a Kürt segíthet, de az sem biztos. Ha az elektronikája adta meg magát, az lehet, hogy egy 10 perces munkával orvosolható. Persze lehet, hogy nem, az is lehet rohadt macerás. De láttam én már videót, ahol egy áramköri elem kiforrasztásával (kb. 2 perc) megoldották a hibát.

Olyan is előfordulhat, hogy "beakad" az olvasófej. Általában ezt is egy hozzáértőnek, megfelelő eszközök és körülmények mellett nem nehéz helyrehozni.

Nem akarom azt mondani, hogy indítsd be újra, mert minden indítással romlanak a visszaálíltási esélyek, de ha "gyanús" hangokat ad ki a vinyó (1-2 másodpercenként ismétlődő monoton "kattogás"), akkor sajnos nagy a baj.

2023. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!