Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik napról a másikra nem...

Egyik napról a másikra nem mutat képet a számítógép. Egy BIOS reset megoldhatja a problémát?

Figyelt kérdés
Bekapcsolom a PC-t, a ventik felpörögnek, úgy tűnik, hogy indul minden, de a kijelzőn nem jelenik meg semmi. Több monitorral is kipróbáltam, VGA és alaplapi HDMI-vel is, de ugyanúgy semmi. Mi lehet a gond?

2023. jan. 6. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egy lényeges infó, amit nem írtam az előbb: a BIOS-ig sem jutok el, tehát ott nem tudok ügyködni, sajnos végig csak feketeséget látok.
2023. jan. 6. 16:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Konfig, csippanás semmi?


Amúgy persze, egy próbát megér a dolog, bár alapvetően ha valami gubanc van azt a csippanásokkal jelzi, hogy merre kell elindulni, melyik részegységnél van gond.

2023. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csippanást nem hallok.


Konfig:

Asus Prime B350-Plus

AMD Ryzen 5 1600

Asus GeForce GTX 1050 Ti

2x8 GB Kingston HyperX Fury DDR4 RAM

be quiet! System Power 8 500W

Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD

Samsung 850 EVO SSD

WD Blue HDD (2 TB + 1 TB)


Másik megoldás: van egy majdnem ugyanilyen videokártyám, arról a gépről írok most, tehát az fixen működik.

Asus Rog Strix GeForce GTX 1050 Ti


Lehet VGA-gond is? Érdemes esetleg kicserélni a kettőt és akkor nem kell a BIOS resettel próbálkozni? Ti melyik megoldást próbálnátok hamarabb?

2023. jan. 6. 17:20
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy bios reset egyszerübb sokkal, szóval azzal.
2023. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

A reset után gondolom ugyanúgy frissíteni kell majd a BIOS-t, mintha újraraknám a gépet. Igaz?

2023. jan. 6. 17:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, a bios verzió marad ami fenn van, mindössze a beállítások állnak vissza alapértékekre, pl ha memoriánál volt xmp profil bekapcsolva az kikapcsol stb.
2023. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a gyors és hatékony válaszokat!
2023. jan. 6. 17:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Csináltam egy BIOS resetet, semmi. Kivettem a VGA-t, semmi. A sima reset gomb megnyomására nem reagál a gép. Ötletek?
2023. jan. 6. 18:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Rakd át vgat másik gépbe, hogy ott ad-e képet.

Próbáld ki, hogy mindent kiveszel ami nem kell bioshoz.

Ssd, hdd, egyik ramot vedd ki, hogy úgy mit szól.

Aztán cserélgesd a ramot és a foglalatot, hogy egyik párosításban ad-e képet.

Kérj kölcsön egy psu tesztert és nézd meg vele tápegységet.

Ha valamilyen felállásban ad képet kezd el egyesével visszarakni alkatrészeket, hogy rájöjj melyik a zárlatos.

2023. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi, végigmegyek a dolgokon!
2023. jan. 6. 19:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!