Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 5.1-es hangkártyán be...

Egy 5.1-es hangkártyán be lehet állítani késleltetést az egyik csatornára?

Figyelt kérdés

Van egy sima sztereó hangrendszerem amely mellé vásároltam fillérekért egy 5.1 régi házimozi aktív mélynyomóját. (DA115SW)

Egyenlőre kétcsatornás jackről hajtom meg és a bal oldali csatorna jelét kapja meg RCA splitteren keresztül. Beépített aluláteresztő szűrő van benne, a hangja kellemes, de van egy kis időbeli eltolás a két hang között.

Főleg beszédnél lehet észrevenni, hogy visszhangzik egy kicsit.


Létezik ilyen szoftver ami engedi a csatornák pár ms-el történő eltolását? Nincs még 5.1 hangkártya, olyat veszek ami tudja ezt. A tervem az, hogy megszüntetem az RCA elosztást és hagyom a hangkártyának vezérelni a front és a subwoofer hangszórókat.

Tisztában vagyok vele, hogy ez egy szedett-vetett rendszer, sosem lesz tökéletes hangzása, de az elvárásaimnak megfelel.



2023. jan. 10. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
equalizer apot tudom ajánlani azon mindent is lehet állítani
2023. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az funkció amit keresel: Room correction.


pl.

[link]


igaz ez arra lett kitalálva hogy a hangszórók hallgatótól való távolságágának függvényében automatikusan késleltessen, de kis kisérletezéssel szerintem nálad is működhet

2023. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Azóta az Equalizer APO-t használom, egyszerű és nagyszerű.

2023. febr. 10. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!