Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mai USB-s világban hol...

Tambi3 kérdése:

A mai USB-s világban hol találok megfizethető, amatőr szintű Arduino i/O eszközt, amivel pc-ből tudok vezérelni?

Figyelt kérdés

Kedves fórumtársak!


Windows10-hez valami olyan, 8-10 bites, párhuzamos eszközre lenne szükségem, ami Arduinóval, illetve DevC++-al programozható, és rajta keresztül pc-ből adatokat lehet ki és bevinni magam írta szoftverrel. Az USB protokolhoz szagolni sem tudok, így azt csak valami előre megírt könyvtár segítségével tudnám kezelni.


Legjobban örülnék egy "valódi" és nem virtuális LPT bővítőkártyának, ha vaki ismerne ilyet...


Előre is köszönöm szépen!!!



#Arduino #LPT #i/o kártya #vezérlés számítógéppel #LPT bővítőkártya
2023. jan. 11. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem teljesen tiszta, mit akarsz. A programkódot LPT porton szeretnéd kiküldeni?? Vagy az Arduinoval akarsz vezérelni valamit párhuzamos technikával? Csak mert előbbi tök felesleges, utóbbira pedig ott van az a tizenakárhány digitális kimenet. A céleszköznél csak annyi a kikötés, hogy párhuzamos legyen, vagy feltétlenül LPT kell?
2023. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem, de az Arduinonak vannak kínai klónjai, azok valamivel olcsóbbak. Ha csak gyakorlásra kellene, akkor Tinkercad-ban van Arduino szimulátor, az ingyenes.
2023. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

PCI Expresses párhuzamos bővítőkártya:

[link]

ha nem lenne PCI Express port a gépedben, van PCI portos is:

[link]

ha a géphez van kötve egy Arduino, abból lehet LPT-portot emulálni:

[link]

2023. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a pontatlan fogalmazásért, de én még az elektroncsöves TV-k világából maradtam itt, botor fejjel négy évtizede nem elektronikával foglalkozom... Próbálok visszakapaszkodni, de így közeledve a hetven ez nem is olyan könnyű.


Húsz-huszonöt éve LPT-n keresztül sikerült egy gépet vezérelnünk. A feladat most is hasonló, adatokat kell kiküldeni és fogadni négy párhuzamos biten, mindössze néhány kBps sebességgel. "Sajnos" közben bejött az USB, aminek működtetéséhez már csak két dolog hiányzik nálam; a tudás és a tehetség...


Bár csak "játszani" kell, de néhányezer, esetleg néhánytízezer forintot szívesen áldozok rá, de többszázat már nem, mert nem érné meg.


Elsőre megrendeltem a "Axagon PCEA-P1N 1 db párhuzamos portos 1 sávos PCI-Express kártya"-t, mely csupán 5 eFt, és csuda dolgokat írnak róla. Meglátjuk, hogy az "én számomra írták-e?"


Nagyon szépen köszönöm, hogy megpróbáltatok önzetlenül segíteni rajtam, hálából ígérem, hogy beszámolok az eredményről.


Derűs estét; Tambi.

2023. jan. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!