Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az XBOX360 vagy egy PS3...

Az XBOX360 vagy egy PS3 megüti a szintjét (valaha is) grafikailag egy 2-300 ezres gépét?

Figyelt kérdés
mert elolvastam, hogy mit tud egy konzol és szerintem nem valami erősek. Nektek mi a véleményetek?
2010. okt. 2. 21:45
 1/8 Harrr ***** válasza:

Egy PS kb 70 ezer ft, a 2-300 ezres gép meg ugye... na mennyi is? 2-300 ezer...


Ár/érték arányban a konzolok felveszik a versenyt az asztali gépekkel. Játékban. Persze, már sok minden másra is jó egy konzol, netezni, stb, de azért egy asztali gép kicsit sokoldalúbb.


Így nem lehet összehasonlítani. Ja és ha szerinted egy ps3, vagy xbox játék grafikája gyenge, akkor te rosszul vagy bekötve öcsém....

2010. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megütötték amikor kijöttek, de már 4-5 éves gépekről van szó (attól függően, hogy melyikről beszélünk). Akkor sokkal szebbek voltak a játékok a konzolokon, mint a PC-ken. Most tartunk ott, hogy egy átlagos játékos PC-n és egy konzolon durván egyformán néz ki a játék, aztán lassan szebb lesz a PC-s grafika, majd jön az új konzolgeneráció, ami megyint leveri a PC-t a sárga földig.


De azt is nézd, hogy mit tud egy hasonló erejű hardverekből készített PC:

Athlon X3 3,2GHz 512Mb RAM, HD5550.

Kb. ez az, ami nyers erőben megegyezik egy Xbox360-nal. Na ezen azért nem mondanám, hogy olyan igen jól lehet játszani, az Xbox-szal mégis lehet, méghozzá nem is akárhogy.

Ráadásul ezt az életben nem hozod ki 60 ezerből.

2010. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én most csak a játékról beszélek nem arról hogyan tudsz photosoppolni, én is tudom hogy sokoldalúbb egy pc azt felesleges volt leírnod... jó de ha veszel 15 db játékot ps-re vagy xbox-ra ugyanott vagy árban...és hát gépre könnyebb a játékot megszerezni...én játszottam xboxon hdready tv-n és nem volt olyan nagy szám, mint először gondoltam
2010. okt. 2. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:

"jó de ha veszel 15 db játékot ps-re vagy xbox-ra ugyanott vagy árban...és hát gépre könnyebb a játékot megszerezni"


Remélem nem a warezre gondolsz. Az ne legyen már érv egyik oldalon se, mert mindegyik gépen meg lehet oldani.


A PC-s játékárak talán ha 2-3000 forinttal alacsonyabbak a konzolosoknál, bár való igaz, hamarabb lejjebb mennek. Tehát 15 játéknál jóval többet kell megvenni (ha a warezt kizárom), hogy "ugyan ott legyél árban".


Használta és cserélgetve pedig mindegyikre lehet olcsón játékokat beszerezni.


"én játszottam xboxon hdready tv-n és nem volt olyan nagy szám, mint először gondoltam"


Az Xbox 360 két hónap híján 5 éves gép. Próbálj meg játszani egy ennyi idős PC-n, legyen az akár ennyi idős csúcs PC, aztán ismételd meg ezt a mondatot.

2010. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az xbox 360 super elite 80 ezer forint... ha 5éves a cucc (legalábbis amit tud grafikában), akkor miért nem 30-40ezer? játékot meg csak akkor vennék 10-15 ezerért ha szinkronos lenne vagy legalább feliratos és nagyon tetszene.....és úgytudom rosszab lesz a minősége a játéknak ha "kichippelteted" a konzolt, meg nem lehet netezni.. vagy menő a konzol? miért érdemes azt venni?
2010. okt. 3. 00:21
 6/8 anonim ***** válasza:

A konzolnak van egy nagy elonye, amit a pc soha-soha nem fog behozni.

_Megy_

Nem fagy ki, nem szemetel a videokartya driver, nem akad ossze a iroprogram a virtualis lemezkezelovel, nem omlik ossze a desktop, nem tunik el a hangkartya a legujabb frissites utan... Es sorolhatnam meg.

Es enis leirom, nem 5 eves grafika, hanem ennyi ido kellett a pc-nek, hogy behozza a konzolt grafikaban.


Pc-t probaltal mar hdready tv-n amugy?


De a konzolok elonye tenylegesen az, hogy berakom a lemezt, racsapok a play gombra, es jatszok.

Amit a pc meg mindig nem tud hozni. Es elhiszem, hogy nalad igen, de globalisan nezve, nem.

Es akkor meg nem is beszeltunk a aram fogyasztasrol.

2010. okt. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Harrr ***** válasza:
100%

"felesleges volt leírnod"


Nem feleslegesebb, mint elindítani egy újabb konzol vs PC témát. Ami nem csak itt, de a világ minden táján lerágott csont. Akármit választottál összehasonlítási alapnak---> nem lehet őket igazán összemérni.


És ha a számítógépedre vennéd a játékokat, tudod VENNÉD, pénzért, akkor nem jönnél ki vele jobban. Szóval ez egy elég sz@r érv.


"akkor miért nem 30-40ezer?"


A válasz:

CSAK.


Azért kérnek érte annyit, mert szerintük annyit ér. Most akkor vitázzunk azon, miért kerül X komponens x ezer forintba? Na neee....


Kár ezen az egészen rágódnod. Ha nem tetszett, ne vedd meg. Nekem se jött be az xbox 360, nem vettem meg. Idd el, ha pénzhez jutsz. Az a biztos :D

2010. okt. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jóh majd felbontom a 20 éves tokaji aszunkat a kamrábú annak örömére, hogy ne töltsünk játékot többet:D..de igazad inni kell
2010. okt. 3. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!