Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapom és a gépházam...

Az alaplapom és a gépházam támogatja ezeket az alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Dell Optiplex 790 gépem van hozzá azt hiszem ez az alaplap:

HY9JP 0HY9JP

Ebben szeretném megvenni az alábbi processzorok valamelyikét csak nem merem. Bios frissítéssel megoldható?

Intel Xeon E3 1275-1290 V1 vagy V2, I7 3770K, I7 2700K? De a Xeon V2 1275-től felfelé erősebb az órajelek alapján az I7-eknél. De ritkák is. De 1275 V2-öt nem rég 12 ezerért láttam.

Egy M.2 SSD, 20-24gb memoria vagy 32. 16 van írva maximumnak szóval 32 lehet felesleges. De volt egy ismerősöm akinek egy Socket 1156-os lapja volt papíron 8gb ram támogatással betett 16-ot. És 12,5gb felhasználható volt. De volt akinek nem is működött egy ilyen ram túl méretezés miatt a gépe. Processzornak I7 2600 van írva maxnak. De a legtöbb alaplapnál bios frissítéssel bele lehet tenni ez esetben pl Ivy Bridge processzorokat is ebbe a Sandy lapban. És a 22nm miatt meg, hogy jobban kihasználja turbo órajelet. Tehát közelebb van a ráírt értékhez. Ha 3.7GHz van rájuk írva akkor rosszabb lapban is 3.6GHz körül mennek. A Sandy Bridgek esetében ez 3.4GHz szokott lenni. Gondolom nem amikor megjelent a második generáció akkor sem volt sikersztori. A Xeonokban meg azért nem vagyok biztos mert más kialakitàsuak hiába 1155. Az I7 2700K-ban pedig mert nincs a támogatási listára írva de ettől még szerintem azzal mennie kéne. M.2 SSD nem olyan fontos, de ha támogatott akkor inkább azt veszek SATA helyett.

A gépházat úgy mértem le, hogy 250mm körül lett kb de a vezetékek kicsit bezavartak így nem biztos a mérésem.

Egy Asus Dual Radeon RX 580 8gb vagy egy Powercolor Red dragon 580 8gb-t megmerjek venni bele. Ezt a két modellt láttam 580-ból 35 ezer forintért. A többi az 40 ezer vagy több. És ha tehetem nem szeretnék 5 ezerrel sem többet kiadni csak emiatt az apróság miatt. Mert nagyobb teljesítményt úgysem kapok.



2023. jan. 11. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, mert ahogy láttam, hogy egy irodai brand gépről van szó, ezért nem is akartam végig olvasni.

Ezeket a gépeket irodai környezetbe szánták, kis teljesítményű táppal, low profilos hardverekkel stb.

Ezeknek a gépeknek a fejleszthetősége nagyon minimális. VGA-ból is csak az ilyen nagyon low profilos külön tápot nem igénylő modelleket lehet beleerőszakolni.

Szóval összességében én egy fillért nem költenék erre. Hanem valahogy eladnám és vennék egy rendes olcsó ATX gépet amibe azt pakolsz akarsz.


2 napja vettem hardveraprón a műhelybe egy asztali PC-t. 1150-es wifis ASUS lap, 4x4GB DDR3 1600MHz, i5 4xxx, GTX 950. 45 ezer volt. Most ezek után én biztos, hogy egy fillért nem költenék egy irodai brand gépre.

2023. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy 265W Dell táp volt benne. De cserélni tudtam egy 500W Cooler Masterre. Nem fogom eladni és helyette másikat venni mert volt elég bajom azzal is, hogy a gtx 760-at eltudjam adni. Ehelyett megy bele az 580 úgy, hogy ráfizetek persze mert 20-ért tudtam a kártyát eladni.
2023. jan. 11. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdem az egyszerűbbel:

bele lehet rakni 32GB RAMot is, arra kell figyelni, hogy single vagy legfeljebb dual rank modulok legyenek, a quad rank modulokkal nem indul el. 4db 8GB-os single rank modullal simán megy.


M2-t nem tudsz bele rakni, csak SATA SSD-t.


Az alaplapon Q65 Express chipset van, amihez itt találod a támogatott processzorok listáját:


[link]


ami külön sz@r az ilyen OEM gépekben, hogy ezek mindent minimalizálnak, így komolyabb chipseteknél is cska azok a mikrokódok kerülnek a biosba amilyen processzorral ők forgalmazzák. A Dell fórumban sokan írtak ebben a témában és náluk meg a 970 Xeonnal is, de ez sztem bios és mák kérdése.


Amúgy én is azt mondom, amit a #1, ezekbe az oem irodai gépekbe felesleges pénzt locsolni. Inkább ránt még össze gey keveset és vegyél valami normális cuccot.

2023. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 És honnan tudhatom, hogy melyik a single és melyik a quad ram modul? Most jelenleg 4 darab ilyen zőld modul van benne. Márkát nem tudok írni.

Akkor az I7 2600 kivételével az összes proci felejtős?

2023. jan. 11. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Rá van írva a RAMon lévő cimkére, vagy ha nincs akkor tipus alapján a gyártónál a leírásban benne van.


Nem feltétlen felejtős, csak rizikós mert senki nem garantálja, hogy amit veszel az menni is fog a lapban..

2023. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!