Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet az, hogy elindul...

Mitől lehet az, hogy elindul a PC, de nem ad képet?

Figyelt kérdés

Bekapcsolom, ventik felpörögnek, világítanak a ledek, de a Beeper nem szólal meg egyáltalán. Ezután nem történik semmi. Se a GPU-ra kötött monitor, sem az alaplapra (a proci egy Ryzen 5 2400G, abban egy Vega Graphic, neki van 256 MB-ja a ramból, hogy tudjon képet adni) dugott nem adott képet, még a bios sem jött be. A problémát a videokártya kiszedése majd visszarakása oldotta meg (előtte ugyan ez rammal majd procival, 0 siker) de félek, hogy nem tartósan (tegyük fel a GPU-nak van baja, de akkor sem értem, a proci attól még miért nem adott képet :/). Illetve az összes külső-belső kábelt kihúztam, bedugtam.


Igen, be volt dugva mindkét monitor, be is volt kapcsolva, áram is volt a házban :)



2023. jan. 13. 03:14
 1/4 A kérdező kommentje:
A kártya egy 1050 TI.
2023. jan. 13. 03:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy is próbáltad, hogy kivetted a kártyát és úgy dugtad a kábelt az alaplapra?
2023. jan. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyet én is tapasztaltam korábban. Ott a kártya nem illeszkedett megfelelően a foglalatba. Az alaplap érzékelte, hogy benne van a kártya, de a kép már nem ment át. Az ok az volt, hogy a gépház enyhén ferde volt, így ha a kártya teljesen be volt csavarozva, rosszul érintkezett. A problémát a kártya lazább csavarozása oldotta meg ideiglenesen, mert így volt a megfelelő pozícióba mozgatható. Később persze a ház cserélve lett. Az eltérés egyébként nagyon kicsi volt, ránézésre nem látszott, hogy rosszul illeszkedik a kártya a foglalatba.
2023. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1: próbáltam igen, amíg kint volt a kártya, a proci adott képet, majd miután visszarakta, minden megjavult, mindenhonnan jött kép


#2: lehet a kártya nem illeszkedett rendesen. Csak akkor nem értem hova mászott, mert soha nem volt hozzányúlva, a gép se volt mozgatva szinte semmit. Lehet csak a csavarja lazult meg. De akkor hogyhogy az alaplap se adott képet?

2023. jan. 14. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!