Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan válasszak szünetmentes...

Névtelenül nevű kérdése:

Hogyan válasszak szünetmentes tápegységet?

Figyelt kérdés

Egy számítógép fogyasztása játèk közben max. 400 Watt.

Ekkor kb. 1.5A -t ír a mérő.


1 óra áthidalást szeretnék.

Milyen szünetmeteset válasszak? Hány VA-et?


Honnan lehet tudni, hogy meg lesz-e az 1 óra áthidalási idő? Melyik számból?



2023. jan. 14. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor adataiból lesz meg. Megadják az áthidalási időt, hogy milyen akku választható hozzá (ha 1 órás áthidalási idő kell akkor oda már komoylabb készülék kell), mert mindegyiknek van egy maximális akku mérete. Amit szintén érdemes megjegyezni, hogy a gyártók (és ezek után a forgalmazók is) szeretnek ezzel trükközni. Mert az akku új állapotában adják meg az áthidalási időt, ami a megadott élettartam (vagy 5 vagy 10 évet adnak meg) végére a felére is eshet! Azaz most valóban fogja tudni az 1 órát, de 5 év múlva (vagy ha 10 éves élettartammal adják el, persze nem ad rá élettartam garit.. akkor 10 év múlva) már csak fél óra lesz az áthidalási idő.


Általában nem lineáris, sok esetben megadják 100% teljesítményen, és 50% teljesítményén az áthidalási időt egy adott akkuhoz.


A kicsi kommersz UPS-ek (amiket bemész és megvesel a sarki boltban) általában 10-15 perc körüli áthidalási időt tudnak, 5 év élettartammal.


A 400W-ba (de az UPS-hez inkább a VA kéne) benne van a monitor is, a router meg minden ami kell neked a géphez? A 400W nem stimmel ha 1,5A-t mértél. De 1,5 - 2 kVA-nél kisebb UPS-t én még nem láttam amibe be lehetne tenni ennyi aksit. Ha egy 2kVA-est teszel be akkor az nagyjából 35-40% körül fog menni, ezért nagyjából kétszeres áthifalási időt fog tudni. De ez már nagyon típus függő.

2023. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


egyik legolcsobb arukereson


hat ezzel sokra nem mennel:D


ha tenyleg kell az 1 ora akkor egy kis tipp hogy minimum 200ezer korultol indulot kell venned, de szerintem inkabb megtobb

2023. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2000VA-es szunetmentes 500W koruli terhelessel ~45 percet tud. Az elvarasaid kisse irrealisak: 1 ora hosszara nem szunetmentes, hanem generator kell.
2023. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudtam, hogy az elvárásaim irreálisak.

Itt ahol lakok, hetente 1-10 áramszünet van. Jellemzően 1-15 percesek. Kicsit túlgondoltam az 1 órával.

Mondjuk negyedóra is kiszolgálna.


:)

2023. jan. 14. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!