Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes a pc-t optimalizálni?

Érdemes a pc-t optimalizálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Értem itt az alaplap, VGA optimalizálásra. Kvázi "overlock". Frekvencia, órajel stb.


Nem értek hozzá, de érdekel, hogy jó az úgy, ahogy van, vagy érdemes állítgatni?



2023. jan. 23. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem értesz hozzá, akkor nem nyilvánvaló a nemleges válasz?
2023. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Az optimizalas es az overclock nem ugyanaz.

Mellesleg ha nem ertesz hozza, akkor inkabb ne optimizalj, mert a kovetkezo kerdesed az lessz hogy hogyan lehet megjavitani a geped...

2023. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én szeretném. Hanem ha létezik ilyen keresek valakit aki megcsinálja. De ha nem létezik, vagy nem érdemes akkor feleslegesen nem keresgélek.
2023. jan. 23. 22:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából van 1-2 dolog amit érdemes megcsinálni és nem is olyan bonyolultak. Korábban én sem csináltam ilyet de pár videót követve nekem is ment.


Az egyik az a proci alulfeszelése vagy undervoltolása. Ha Ryzen proci akkor különösen érdemes főleg ha olyan proci és lap kombód van ami PBO 2-t is támogat.


A másik dolog ugyan ez csak videókártyával.


Ezekkel teljesítménycsökkenés nélkül elérhető kisebb hő, fogyasztás és olykor zaj is.


A másik az már bonyolultabb és én se mentem bele mert annyit nekem nem ér de egy olyan rendszerben ahol a RAM is csúcsra van járatva még annak az időzítéseit is lehet feszesíteni.


Gyárilag mondjuk 3600 MHZ és 16-17-17-38 akkor ezt lehet próbálgatni hogy egyre kisebb számokra írod jobbról balra haladva.


Ezeknél mindig tesztelni kell hogy meddig stabil a rendszer valami programmal.


Így hirtelen ezek jutottak eszembe.

2023. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában nem érdemes. 5-10% pluszteljesítményt kaphatsz maximum. Tehát manapság az overclock az annyit jelent, hogy hagyod a francba és inkább veszel egy erősebb kártyát...


Amúgy hülyebiztosra vannak csinálva, tehát a videokártya BIOS-ban tiltva vannak a túl magas értékek.

Így egy pl afterburner programban bátran húzogathatod a csúszkákat, nem tudod elrontani, mert a kártya védve van. Legrosszabb esetben kidob a program vagy lefagy. Tesztelgetni kell, hogy melyik értékek stabilak még... neten van csomó afterburner tuning videó.

2023. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha van aki megcsinalja akkor miert ne? nekem csak a kartyan hozott 15-20%ot az oc es akkor meg ott a proci meg a ram ami szinten kb ugyan ennyi persze ez nalam van masnal nagy esellyel nem lesz ekkora plusz de mindenkepp megeri
2023. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!