Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor felbontás?

Monitor felbontás?

Figyelt kérdés
Vásárolni szeretnék egy 27-e monitort ami full hd. Lenne itthon egy 2K-s 27 es monitorom, ha abban le veszem a minőséget 1080p-re akkor le tudom vele tesztelni hogy milyen is ekkora méretben a full hd ? Tehát teljesen olyan lesz akkor mint egy Full hd monitor ? A pixelek is jobban látszódnak akkor ha le veszem a minőséget? Mert le vettem de sok különbséget nem vettem észre rajta.

2023. jan. 29. 10:56
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Nem lesz ugyanolyan a képe, nem tudod így letesztelni.
2023. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

FHD: 1920 x 1080

2K: 2048 x 1080


"ha abban le veszem a minőséget 1080p-re"

Nincs értelme annak amit mondasz. A 2K is 1080p... :) ugyanaz

2023. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:

"Nincs értelme annak amit mondasz. A 2K is 1080p... :) ugyanaz"


Épp most írtad le hogy nem ugyanaz.

2023. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

1440p es monitorja lehet


nincs nagy kulonbseg

1,5x os csak

4K es 1080p kozt van 2x es


FHD felbontas reg alap dolog, legtobben ezzel elegedettek

persze nem ilyen nagy meretnel, itt mar tobbsegnek zavaro lehet a keppontok eszrevehetosege


mivel fizikailag nem valtozik meg hanem tobb keppont lesz "1keppont" igy nem annyira feltuno mintha fizikailag is max 1080p re kepes 27 colost probalnal ki, ha megteheted nezd meg

de lehet szamodra az se lesz feltuno, nem mindenkinek az


de amugy ez miert szamit ha neked ilyen a monitorod miert cserelned le rosszabbra?


ha jatekok miatt, magasabb fps miatt, felesleges

hiszen ahogy most hasznalod hasznalhatod ezt is, meg jatekokban is elehet skalazgatni felbontast vagyis a renderelest

2023. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3/

Azt mondtam hogy az FHD és a 2K is 1080p. Azonos. Nincs mit "levenni"...

2023. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Igen 1440P a monitorom.


Nem akarom le cserélni. Öcsémnek venném neki lenne rá szükség igazából tanulás, netezés meg játékokra. Csak sokan mondják hogy csúnya a FullHd ekkora felbontásnál. Valaki meg hogy nem lehet észre venni annyira. Olyan nagy igénye nincsen csak a 19-es monitorját cserélnénk nagyobbra mindenképp 27-re.


Van egy 32-es FullHd monitorunk itthon bár én azon se vettem észre hogy nagyon látszódna a pixelek

2023. jan. 29. 13:01
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 ha nem neked hanem neki kell akkor megmutatod neki is a 32 est

ennyi nem?:)

ha neki megfelel akkor 27 es biztos meg fog


azert figyeljetek mit vesztek mivel nem csak a felbontas szamit, lehet a kep sok mas miatt is rossz

felkapottakkal, bejaratottakkal altalaban nem szokott gond lenni


Xy4

2023. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!