Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sípol a laptopom, mi lehet a...

Sípol a laptopom, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Reggel óta "sípol" a laptopom (Dell Inspiron 15, 2014-es gyártású). A sípolás nagyon magas frekvenciájú, de viszonylag halk. Maga a hang forrása a töltő csatlakozásánál, ventilátor rácsnál van. Terheléstől függetlenül hallom a folyamatos zümmögő, sípoló hangot.

Ami lényeges, hogy SSD került a HDD helyébe, tehát nem a merevlemez haldoklik.

Első körben akku hibára gondolok, mert kb. 2-3 hete nagyon gyorsan lemerül még alacsony teljesítményen is, max 20-30 percet bír ki töltés nélkül, ezelőtt 4-6 óráig is elvolt igénybevételtől függően.

Ha leveszem a töltőről a laptopot, akkor a folyamatos sípoló, zümmögő hang pittyegésbe vált át (ugyanazon a frekvencián), majd ha leesik a töltöttség, akkor már nem pittyeg.



2023. jan. 31. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami coil whine?
2023. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Először arra gondoltam, de ebben bizonytalan vagyok. Nem a videokártya működésekor jelentkezik a hang, hanem folyamatosan, még alvó állapotban is.
2023. jan. 31. 00:48
 3/9 A kérdező kommentje:

Még a tápegységre is tippelek.


A probléma reggel óta áll fenn, előtte még nem hallottam soha ezt a laptopból.


A hangja hasonlít egy rossz telefon töltőjéhez, amikor áram alatt van. ",Zizeg" nagyon magas hangon.

2023. jan. 31. 00:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azóta sípol,mióta az ssd benne van? Mert akkor lehet az a gond.

De ha a sípolás óta merül gyorsan az akku,akkor ott valami zárlat lehet.

2023. jan. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az is coil whine.
2023. jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha lehet így mondani, igen. Azóta merül nagyon gyorsan.

2-3 hete kezdte, hogy nem bírja sokáig az akksi. Most kipróbáltam, hogy meddig bírja a töltés nélkül. 5 perc alatt lement 50% alá.

2023. jan. 31. 08:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor vedd ki az ssd-t. Lehet azzal van gond. Próbáld meg másikkal,vagy a kivett hdd-vel.
2023. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenképp kipróbálom, de remélem, hogy nem az ssd a ludas (2 éves sincs).


Újabban az a szokása a laptopomnak, hogy ha lemerül 17%-ra akkor azonnal kikapcsol es ezután csak töltővel kapcsol be. Nehány halk pukkanás/pattogó hang is kíséri, ami eddig nem volt, de lehet, hogy ez a hangszóróból jön.

Az eseménynaplóban 2-4 percenként hibaüzenetet kapok WHEA Logger 17 néven, miszerint hardverhiba van, amit kijavít a rendszer.

2023. febr. 2. 12:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Viszont a napló kritikus hibákat rögzít elég gyakran arra vonatkozóan, hogy valami árnyéktároló (lehet, hogy 4osszul írom) nem működött így elvesztek adatok. De ezt ujból meg kell néznem, mert nagyon nagyon laikus vagyok.
2023. febr. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!