Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges egy videókártyát...

Lehetséges egy videókártyát másik tápegységről hajtani?

Figyelt kérdés

Tehát hogy lenne a gépben egy, meg egy a videókártyának. Irodai gépem van 300W-os táppal, egyedi mérettel. GTX 1080Ti OC kártyát néztem, elvileg ez a max, amit kihajt a számítógép. Boltos szerint mehet bele RTX 2060 is, de nem fogja 100%-ra pörgetni, de azt mondta nem baj, legalább nem fog annyira pörögni, és a gép tudása is maximálisan ki lenne használva.

Egy 5-600W-os tápon gondolkoztam pl. Approx/Akyga/Cooler Master.


Illetve ha megvan a táp, mit kell vele csinálni, hogy a géppel együtt induljon?


2023. febr. 1. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Két külön áramkör, nem fogja érzékelni az alaplap.

Sajnos kell bele EGY értelmes táp.

2023. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 CspCsj ***** válasza:

Kb. két éve hoztak hozzám egy asztali gépet, valami olcsó 300W-os táppal és egy RX 570-nel.

A problémájuk az volt, hogy "nagyobb" terhelésnél (bizonyos játékoknál) újraindult a gép.

Egyértelműen a kis teljesítményű és alacsony hatásfokú tápegység volt a gond.


Próbaképpen a videokártyát másik, olcsó 300W-os tápra kötöttem és pár napig gond nélkül használtam. (előbb a videokártyára kötött tápegységet kapcsoltam be, utána az asztali gépet)


Aztán megjött hozzá egy nagyobb táp, - és már nem kellett másik. (azóta is működik a gép, nemrég memóriabővítést kértek)

2023. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na én nem bízom ezekben a nagy bolti hozzáértőkben. Irodai géped nem igazán...nem hiszem, hogy van értelme ennyit szenvedni vele, ez inkább cserés, de lássuk:

milyen proci? Milyen gép?

milyen felbontás, hány hz?

milyen játékok?


Megoldható amúgy, hogy a másodlagos táp is ki-bekapcsoljon az elsődlegessel egyszerre. YT-n biztos találsz róla videót. bányász tákolmányok is így mennek.

2023. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet cisnálni

Tápteszterrel tudod indíteni a tápegységet vagy ha rövidre zárod a pwrok vezetéket

2023. febr. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
elvileg meglehet gyakorlatba meg inkabb hagyjad alapbol a 2060 joval gyengebb a 1080 tinal hogy a banatba tudna akkor a 1080 tit kihajtani a masikat nem... a masik amiket felsoroltal tapok max cooler master ami jo a tobbi ipari hulladeknak is rossz viszont amugy nem tudnal esetleg egy kepet vagy linket kuldeni a geprol? sokkal egyszerubb lenne a dolgunk
2023. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Intel Core i5-4690s 3.9GHz Four Core Four Thread, 16Gb DDR3 Corsair Vengeance, ASUS Cerberus GTX 1050Ti OC Edition

ezek vannak a gépbe, háttértárakat meg egyéb dolgokat nem soroltam fel.

Egészen pontosan 290W 80+ Bronze táp van benne, de komolyabb játék közben (Például God of War, BeamNG Drive, Forza 5) melegszik a táp. A proci 45 fok körül van, a felsorolt játékok közben 45-50%-os kihasználtságon van, BNG esetén 60-70 körül. Ez a 1050 meg eléggé gyenge, sok játékot nem visz csak alacsony beállításon. Ezért ajánlotta a 1080-at és a 2060-at.

Kalkulátor szerint a processzorom 95.7%-ban tudná kihajtani a 1080Ti-t, az RTX 2060-at pedig 98.8%-ban hajtaná meg.


Na ez eddig szép és jó, de egyetlen táp se megy az eredeti helyére, a Dell meg nem árul tápegységet tudtomban. Max maradna az, hogy a tápegység a gép tetején lenne... De akkor is kell valami átalakító, hogy az alaplapba csatlakozzon

2023. febr. 2. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a proci egy rx 580at jo ha kihajt nem hogy 1080 tit csereld le az egesz gepet vsgy vehetsz bele rx 6600ast amit alulfeszelsz hogy 100w alatt maradjon mast nem erdemes vele csinalni gtx 10xx szeriat meg nem vennem nagyon dragan mennek foleg a 1080 ti mikor a 6600 xt veri mindenbe fogyasztas gari van rtx... es egy arban van sot olcsobb is
2023. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de biztosan kihajtja, mert a boltban volt egy gép i5-4570-el, és tökéletesen ment vele a 1080ti

Nekem tökéletes ez a gép, tényleg mindent visz, amit kell, még az NFS Unbound-ot is, amihez elvileg i5-8600 kellene, csak a gpu miatt 45-50fps-em van.

2023. febr. 2. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem nem hajtja ki hiaba beszeled be magadnak az a gep vagy 10 eves semmi ertelme ra kolteni foleg igy kulon taprol meg ne almodj mert szepen lefustolod az egeszet azt akkor se gep se semmi inkabb gyujts meg hozza es vegyel egy rendeset vagy szivjal vele nekem aztan mindegy
2023. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

amelyik játékhoz 1080ti kell, oda kevés lesz ez a processzor. ezért kérdeztem. #3 voltam.

Felesleges pénzkidobás lenne egy ilyen kártya és a körítés összegányolása hozzá.


a maximum ami ebbe a gépbe megy, az egy 1650 (vagy RTX A2000, de annak már tényleg olyan ára van, hogy nem éri meg). mással nem éri meg foglalkozni.


a géped jelenlegi értéke kb 65-70 ezer. add el, és vegyél kompletten másikat. ilyen igényekkel 10100 alá ne add! 12100F lehetne jó gépalap. AMD B450 alaplapra is jó építkezni (pl ryzen 3600-4500 konfigok egész olcsóan kihozhatóak, 1080ti-jal szépen elbánnak.)

2023. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!