Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártyamárka (RTX...

Melyik videókártyamárka (RTX 4080) a legjobb?

Figyelt kérdés

Asus strixet akartam venni de tegnap majdnem 1700 euró volt (olcsóbb rtx 4090-et pedig már 1900 euróért lehet venni akkor már inkább azt vettem volna de mivel csak 1440p-ben játszom így értelmetlen a 4090) ezért gigabyte 4080 oc-t rendeltem 1350 euróért


De most nézem, hogy a strix ára lement 1530 euróra és gondolkozok, hogy módosítom a rendelést mert eddig mindig asus vga-m volt viszont a strixet szinte percek alatt elkapkodják


Szóval van komoly különbség strix/gigabyte oc között vagy csak 1-5%al gyorsabb, csendesebb a strix? megbánhatom a gigabyte kártyát? konkrét összehasonlító tesztet nem találtam, leginkább annyit, hogy a strix bődületesen nagy vga és elvileg a leggyorsabb



2023. febr. 3. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gigabytetol általában ezek jobbak szoktak lenni ilyen felsőkategóriás attól még, hogy nem olyan ismert márkák. Inno3D, Palit, Zotac, MSI. Persze ha van pénz az Asus Strixre akkor azt vedd. Vagy ott van pl az MSI Gaming Z Trio, Inno3D Ichili, Palit GamingPro, Gigabyte Aorus, Asus Tuf Gaming.

Zotac AMP Extreme Airo nincs RTX 4090-böl. De a Trinity is tökéletesen jó. Én ezek közül válogatnék. De bajod akkor sem lenne ha egy Manli RTX 4090-et vennél.


De amúgy meg úgy látom te is az a tipikus berögzöt vásárló vagy, hogy azt írod azért nem veszel RTX 4090-et mert 1440p felbontásra felesleges. Ez igaz lehet, bár RT mellett használva azért elkelhet meg ha 280Hz monitorod van akkor is. Illetve most felesleges a 4090 de egyre nagyobb gépigénye van a játékoknak. Azért a későbbiekben lehet meg köszönöd, hogy megvetted az RTX 4090-et inkább. Már ha megvan rá a kereted.

2023. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4090-et túlzásnak tartom 1440p-re, az már tipikus 4k kártya. Most váltottam full hd-ről 1440p-re, még pár évig el leszek ezzel, 4080-nak elégnek kell lennie


Hát van rá keret, mert dolgozok... de akkor is, 550ezer meg 750ezer forintokról beszélünk... már régóta vágyok új kártyára de azért van egy határ

2023. febr. 3. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom látod e kérdező, hogy azoknak a játékoknak amik mostanában jelennek meg pl Dead Space Remake, Forspoken, Plague Inc Rekviem mennyivel nagyobb lett a gépigénye mint azoknak amik pl nyáron vagy ősz elején jelentek meg. És az idei évben lesznek még durvább játékok is úgyhogy úgy döntsd el kérdező. Másrészt mivan ha hamarosan 4K-ra váltanál.
2023. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó akkor zárjuk le a témát azzal, hogy nincs keret 4090-re. A téma a 4080, és hogy abból melyik gyártót érdemes választani.
2023. febr. 3. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor azok közül válogass amiket fent írtam. Persze a gyártó is fontos, de nem mindegy, hogy melyik modell az adott gyártón belül. Pl egy Manli Gallardo jobb gigabyte Eagle pl.
2023. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha tudod miert nem kapkodod el te is a strixet?

ha meg nem akkor mindegy

gigat en biztos nem vennek hosszutavu hasznalatra

2023. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!