Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a megírt...

Miért van az, hogy a megírt DVD-n lévő avi és mpeg fájlokat csak a számítógép látja, az asztali és a normál DVD lejátszók nem?

Figyelt kérdés
Az író vadiúj, a gépem rendesen megnyitja, lejátsza őket, a DVD lejátszóim divx-esek, korábban mindig lejátszották az ilyen típusú fájlokat, az új íróval is írtam már ilyet, amit lejátszott. Mi lehet a baj, hol állítsak, hol keresgéljek?
2008. dec. 27. 16:07
 1/5 yuda ***** válasza:
Gondolom több márkájú DVD lemezt használsz -nézd meg,mindegyikkel ezt csinálja e,vagy válogatós-és akkor már meg is van a megoldás: használj olyan márkájút,amelyet elfogad.
2008. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 különböző dvd-re próbáltam ugyanazt megírni. :(
2008. dec. 27. 17:59
 3/5 yuda ***** válasza:

Leírom,ahogy én jártam a múltkor,hátha ismerős?!

ugyanazokat a lemezeket,amelyeket már egyszer lejátszott,szép sorban már nem játszotta le:először egyet nem,majd következett a többi-kiderült,hogy a lemezforgató motorja kezdett elromlani-sajnos ez is előfordulhat.Ki kellett cseréltetnem.

2008. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát...igazából azért nem tartom valószínűnek, mert az asztali lejátszóm vadonat új. És csak ezt az egyet nem játssza le...
2008. dec. 28. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom,akkor 5 fajta AVI formátum létezik.

-DIVX/XVID MPEG4 AVI

-MS MPEG4 AVI

-MJPEG AVI

-Lossles AVI

-h264 AVI

Ezen belül létezik:

-MS MPEGv2 AVI

Tehát utána kéne nézned,hogy az asztali lejátszód pontosan melyik formátumot támogatja. Tudnám ajánlani a MEDIA INFO nevü progit. Ez mindent megmutat a fájlokról.

Itt egy kép róla: [link]

2008. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!