Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó és időtálló összeállítás...

Ez jó és időtálló összeállítás gyereknek?

Figyelt kérdés

AMD Ryzen 7 PRO 3700 8 Core 3.6GHz


Cooler Master Hyper TX3 EVO


ASRock B550M Phantom Gaming 4


Kolink Unity Adapt ARGB ATX


Kingston FURY Beast RGB 32GB DDR4 3600MHz KF436C18BBA/32


Toshiba 3TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA300


Crucial P3 Plus 1TB


Chieftec Core 700W Gold


ASRock AMD Radeon RX 6750 XT Challenger Pro 12GB OC


Egy olyan gép kellene neki amivel sokáig 5-10 évig tud játszani. Felbontás és beállítás mind1. Szerintem ha olyan játékok jönnek ki elég lesz a Medium is. És addig ne legyen szükség lehetőleg semmi fejlesztésre. Ez a konfig elég lesz oda? Ha pedig igen akkor a tápegység pedig elég legyen abban az időben is mindenre. Ezért veszünk ilyen nagy tápot. És a gyors SSD az ami még fontos. Ezért is kerül bele PCI-E 4.0-as.


2023. febr. 4. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz szerintem 5 évig biztos. Kompromisszumokkal tovább is. Talán idővel egy vga csere ráfér majd, mert azok gyorsan avulnak. Attól függ, hogy zavarja-e, hogy ha 7-8 év múlva lowon, 720p felbontáson megy a játék.
2023. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
10 évre nem lehet gamer gépet tervezni sajnos. Konzolt se igazán (kb 7 évente van generációváltás). 5 évre számolva is szükséges lesz majd egy fejlesztés. De 16 éves kortól lehet majd diákmelózni, azt majd megkeresi magának.
2023. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár a processzor szerintem lehetne kicsit újabb szerintem. A VGA amúgy az kb. high-end középmezőny. Én lehet inkább 6800-at venném, ha lenne rá keretem a Kérdező helyében vagy ha nagyon csúcsra akartok vele törni akkor 6900. Bár ezek már eléggé borsosak.


A mostani konfigurációban viszont ha van keret még, akkor a processzort én cserélném, mert ezek a 3000-es Ryzenek 2019-ben jöttek, az meg már 4 éve volt lassan. Persze erős meg minden, de ha ennyire hosszútávra kell, akkor 6-7000-es Ryzent néznék bele, ha AMD kell. Intel fronton meg 12-13. gen. i7-et nézénék bele legalább vagy akár valami combosabb i9 vagy Ryzen 9 a 6-7000 Ryzenek közül. A processzor az annyira nem avul, ha ott vesz az ember egy bikábbat, akkor kompromisszumokkal az kihúz 10-12 évet, ráadásul az élettartamukat tekintve is elég stabilak. Később viszont valószínűleg ígyis, úgyis új kártya kell bele. Ez a 6750 a high-end közepe, a 6800 azért jobb, de ha hosszútávon nézzük, az is el fog avulni.

2023. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Én sima 6700 xtt vennék és akkor maradna egy 5600 as procira a többi maradhat
2023. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

mindenkepp ujabb procit vegyel

jatekra felesleges a regi sokmagos

Foleg hosszutavra

rovidtavra 3600/X sokkal olcsobb

hosszutavra meg 5000 szerias proci legyen 5600 is jatekra sokkal jobb mint 3700

es azert magban se keves az sem 2/4 el kevesebb az szamit? Mikor erosebb jatekra,

munkara is csak hajszalnyival gyengebb

de jatekrol van szo...

2023. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

A most megjelenő játékoknak például már eléggé kezd felszaladni a gépigény. Például Dead Space remake, Forspoken. Zsebbe kell nyúlni megint rendesen, ha kell a magas grafikai beállítás és még időtálló is legyen.

A processzort mindenképp cseréljétek valami újabbra és erősebbre, ha a kártya marad is.

2023. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

eleve nem tudom hol veszed a procit mivel alig kapni


amugy kisebb fogyasztassal ugyanolyan / erosebb (jatekban) a 5600

vagyis kisebb hotermeles kevesbe zajos procihutes

2023. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 4rtificial 1ntelligence ***** válasza:
100%

Ez számítástechnika.

Olyan hogy időtálló, itt ilyen nincs.

A többi iparágban is, a két háború között volt utoljára.

Azóta a profit az úr.

Visszatérve, gőzerővel tolják az AI-t.

Ha azt ráeresztik a proci tervezésre, és kombinálják a kvantum technológiával, akármi is lehet.

A kódolóknak így is szepeg a 3,14 csája.

2023. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez nagyon igaz. Régen a 2000-es években sokkal gyorsabb léptékben fejlődtek a játékok, például 2004-ben megjelent a nVidia GTX 6800, aztán 2007-ben egy Fallout 3 már két vállra fektette. Nem lehet tudni nem-e érnek el egy hirtelen áttörést és pörgetik fel a fejlődést még jobban. A látványvilág már nagyon fejlett, nem hiszem, hogy ott lesz nagy erősödés hirtelen, inkább a nem játékos karakterek intelligenciája ugorhat meg, ahogy a 8-as mondja. Ha ezt kombináljuk a brutális méretű nyílt világgal, amiben rengeteg karakter mozog, cselekszik, akkor nagyon fel lehet tolni a gépigényeket.
2023. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3700 helyett 5600 mindenképp ha játék a cél.
2023. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!