Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet érdemes...

Milyen tápegységet érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Kedves hozzáértők! Segítséget szeretnék kérni szünetmentes tápegység vásárlásához.

Szeretnék rákötni egy 650 W-os tápot(pc-m: i7 9900, radeon rx 480 8 gb vga, 16gb ram), valamint egy NAS-t, egy routert és egy 24"-os LED monitort. A gépen nem annyira játékok futnak, hanem nagyobbrészt videoszerkesztéseket csinálok. Mostanában gyakran van áramszünet, és nem szeretném, ha éppen munka közben zavarna be. Legalább 5 percig jó lenne, ha menne még a gép, miután elment az áram. Nem szeretném a legdrágábbat venni, viszont a legolcsóbbat sem, inkább egy megbízható középkategóriásat. (ha van lehetőség, mondjuk 50-60 ezerig). Nem igazán ismerem a márkákat, FSP-ről és APC-ről hallottam csak eddig, de még nem volt egyik sem.


Az alábbi ups-t néztem:

APC Back-UPS BE-850VA

Mi a véleményetek róla?


Előre is köszönöm válaszaitokat.



2023. febr. 6. 08:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát azt a tápot én nem venném meg ameddig nincsennek róla tesztek. Ha már ilyen sok pénzt akarsz kiadni tápegységre akkor szerintem 650W-töl magasabbat vegyél. Ennek a konfignak még azért elég a 650W ugyan. Mert a kártya képes max ilyen 180W fogyasztani. Az I7 9700 non K és az I9 9900 non K is eléggé sokat képesek ahhoz képest elkérni OC nélkül is. Mert itt már kezdett beütni az, hogy az Intel még a 9. Gen-re. Vagyis már a negyedik generáció óta is a 14nm-el gyártott. Vagyis az I7 9700 elkérhet akár 170W-t. Az I9 9900 200W-t is. A monitorok fogyasztása is elég sok szokott lenni általában és a gép többi alkatrésze is rá tesz de ezek már kisebbeket.

Elég éppen egy 650W Bronze táp. De ennyi pénzért vegyél szerintem egy 800-1000+ Wattos tápot. Jól jöhet ha esetleg jönne később egy nagyobb vga vagy platform fejlesztés attól még, hogy túl méretezed nem fog többet fogyasztani semmivel a géped mint alapból.

Vagyis én 50-60 ezer környékén ezt venném:

[link]


Olcsobban pedig ilyet mondjuk: [link]

2023. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!