Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik VGA legyen szerintetek?

Melyik VGA legyen szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fejlesztésen gondolkodok mert keveslem a jelenlegi VGA-m teljesítményét.


Annak függvényében hogy melyiket sikerül olcsóbban megvennem a teljesítményéhez/fogyasztásához képest egy RX6700XT/6750XT/RX6800/RX680XT a célom mert ezekkel lenne a legkisebb a bottleneck akár CPU akár GPU szempontjából.


CPU-m i5 11400 kicsit megpiszkálva hogy 4,4GHz-et pörgessen az összes magon folyamatosan ami belefér az alap 65W TDP-be.


Tápom egy Seasonic SSR-650RM Gold, ez az ami miatt nem igen tudom hogy merhetek-e elmenni RX6800/6800XT-ig mert csodálatos fejlett technikánk akkora peak fogyasztásokat tud produkálni hogy csoda hogy nem olvad le paks kb...


Monitor WFHD 2560x1080-as.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. febr. 13. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég neki kényelmesen, még ha a spike-okat nézzük is.
2023. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Erre az FHD+ra már talán sok az XT, sima 6800 vagy nV 3070ti lehet a maximum.
2023. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kicsit hozzá dobnék és vennék egy 4070 Ti-t. De talán ide valóban elég lehet majd egy sima 4070 is ha megjelenik vagy egy RX 7700 XT is majd. Főleg a mellé a proci mellé.
2023. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

NV kártyát nem szeretnék léven hogy freesynces a monitorom de ez az a fajta ami követeli az AMD-s VGA-t, valamint a legújabb kártyák árát igen csak sokallom.


Kb 200ig mennék el a kártya cserével majd amibe még néha-néha belesajtolható egy 6800XT is.


Továbbá azért is vennék egy viszonylag erős kártyát vagy középkategóriás csúcsdarabot mert nincs kedvem ilyen DLSS meg FSR használathoz, natívban kell nekem a teljesítmény úgy hogy az általam játszott játékok lehetőleg maxon menjenek stabilan 100FPS felett, de 120FPS a cél.


Kompetitív játékokat már nem játszok de a látványos story játékok legyen a lehető legszebbek a kellő FPS-el.

2023. febr. 13. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha DP kábellal kötöd össze akkor NV karin is megy a dolog, nekem is freesynces a monitor, de geforce van, és be van kapcsolva a gysnc.
2023. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Szerintem az RX 7700 és RTX 4060 karikat majd meglehet venni 200 alatt. Ha nem is rögtön mikor megjelennek. De majd befognak árazódni pár hét alatt.

Azért is várnék még mert ezeken lesz elérhető a Dlss 3 és az Fsr 3. És ezen a felbontáson is már jól jöhetnek. Meg ha monitort váltasz nagyobbra akkor főleg.

2023. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!