Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen proci-alaplap-videokárt...

Milyen proci-alaplap-videokártya-RAM kombót vegyek?

Figyelt kérdés

Mára eléggé gyenge a pc-m. De úgy néz ki hogy sulihoz majd kellene majd egy komolyabb gép, leginkább programozáshoz és komolyabb irodai munkához használnám, ezért gondolkodtam amd processzoron. Tudnátok-e ajánlani 300-350 000 nagyon max 400 000-ig kombót amiben az alaplapon sok csatlakozó van (sata legalább 6, usb minnél több, alaplali bluetooth és wifi) mivel jelenleg is 2 monitort használok olyan videokártyára/alaplapra lenne szükségem aminek van 3 kép kimenete (HDMI, diplay) mert tervezek még egy monitort beszerezni. Nem tudom mennyire irreálisok az elvárasaim de reménykedem 😁

Köszönök minden építő jellegű hozzászólást, tanácsot!



2023. febr. 13. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az árkategóriában én hardverapro-n nézelődnék, a jelenlegi gépem onnan vettem használtan kb. 4 éve, akkor 100.000Ft-ot szántam arra hogy a pirítót lecseréljem, egy SSD és még 8GB ram csodákat tett vele, egyetemi dolgokra teljesen megfelelt. Én majd nyáron tervezem lecserélni ezt a jelenlegi gépet egy rendes setup-ra.


Ha nem sürget az idő én azt tanácsolom, amit én is csinálni fogok: összeírtam milyen konfigot szeretnék venni, naponta nézegetem az alkatrészeket, hátha sikerül jobb áron beszerezni. Én egy elképesztően türelmes ember vagyok, gyakorlatilag 8 éve várok arra hogy végre játszhassak a Witcher 3 játékkal olyan grafikán amit most már meg is engedhetek magamnak, nyár végéig még tudok várni.


Ui.: Van amikor hardverapro-n drágábbak a cuccok mintha külföldről rendelnéd, persze ez alkatrészfüggő. Én a helyedben viszont félkonfigban gondolkodnék olyan 150-200.000Ft környékén, a maradék 100-150.000Ft-ból pedig fejlesztenék rajta.

2023. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor számítógépház és SSD-HDD illetve táp az nem kell 400 ezres keretbe.

Mert akkor valami ilyesmi kell neked:


Intel Core I7 12700F processzor

GOODRAM IRDM PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz

ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 Alaplap

MSI Radeon RX 6700 XT 2X 12GB GDDR6 ha fér a keretbe akkor 6750 XT


AMD gépnek pedig egy Gigabyte Aorus B550 V2 alaplap

Ryzen 9 5900X/ 5950X processzor

2023. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!