Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata hdd csatlakozója eltörött...

Sata hdd csatlakozója eltörött. Lehet csinálni vele valamit?

Figyelt kérdés
Véletlenül volt, elfelejtettem hogy rövid a kábel, nyitottam ki a számítógép ajtaját és megrántottam, kiszakadt a csatlakozója

2023. febr. 17. 21:41
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell cserélni a csatlakozót. Forrasztással. Persze nem mindegy mennyire sérült a nyák.
2023. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában javítható, de garancia nincs rá, szóval a biztonsági másolat legyen kéznél arra az esetre, ha nem sikerülne a művelet.
2023. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. és hogyan lehet 1 új csatlakozót ráforrasztani, illetve lementeni róla az adatokat?
2023. febr. 17. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Szervízbe adod adatmentésre, utána kuka.
2023. febr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
84%

Mi innen nem látunk bele, hogy néz ki. Mindent meg lehet javítani. Adatmentő cégek sokkal durvább esetekben is le tudják menteni az adatokat (van az a pénz).

Ha a kérdés arra irányult hogy TE meg tudod-e javítani, az attól függ milyen mértékű a sérülés és te mennyire vagy ügyes.

Ha sikerül is, hosszú távú használata már nem javasolt, csak arra az időre míg lementesz róla mindent.

2023. febr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Egészen biztosan nem kell kukázni.


A sata csatlakozó simán cserélhető forrasztással.


Abban az esetben viszont, ha a csatlakozó feltépte az merevlemez alaplapot, akkor elkezd nőni az esélye, hogy nem javítható.


Viszont ez sem jelent semmit, mert az alaplapot is lehet cserélni simán, csak annyi, hogy a bios és vezérlő chipet át kell menteni az új lapra és kész.


Javítás után úgy használható, mintha mi se történt volna.


Ennek ellenére kritikus, hogy a számodra fontos adatokat legalább 3 különböző helyen tárold.

2023. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha felmerül a kérdés, hogyan lehet, akkor otthon ennek még akkor se állj neki, ha esetleg szerszámod, alkatrészed lenne, mert valószínű csak több kárt okozol mint hasznot. Amúgy én hardverapró-n körülnéznék, a kismillió szolgáltatás között amit hirdetnek biztos van iylesmire szakosodott is, vagy ha a pénz nem számít, akkor professzionális adatmentőcéghez menni, de ott vastagon fog angyon a ceruza.
2023. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!