Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a gépem,...

Miért csinálja ezt a gépem, amióta vgat cseréltem?

Figyelt kérdés

Van néhány játék amit csak egyszerűen nem tölt be. Van amikor automatikusan lekapcsol és újraindul a gép. De a Far Cry 6-al meg akkor sem problémázik mikor poénból benyomom a 4K + RT-t. És a kártya meg majd meghal. Egy RX 480 8gbt váltott de elvileg nem eszik annyival többet. A processzor ami mellette van sem egy olyan nagyot fogyasztó valami. Mert I5 8600K-t használok és nincs húzva. És az egész konfigom nem fogyaszt pedig nagyon sokat:

Asus Rog Strix B360-G Gaming lap

Deepcool Theta 9 (DP-THT9) Proci hütő

Intel Core I5 8600K 3.6 4.3GHz

amit 3D modellezés és az új vga miatt cserélni akarnék I7 9700-ra.


G.Skill Trindent Z RGB 4x8gb 2400mhz

3 HDD és jelenleg még csak egy Sata SSD.

Powercolor Fighter Radeon RX 6650 XT 8gb

Cooler Master B500 ver.2 500W Tápegység


Most komolyan a táp lenne a szűk keresztmetszet? Pedig CM márkájú 80+ és 500W aminek még egy RX 6750 XT-nek is elégnek kéne lennie. Még ha nem is olyan jó a hatékonyság mint egy Silver vagy Gold táp esetén. De akkor még csoda, hogy nem a konkurencia RTX 2070 Superjét vettem.



2023. febr. 18. 18:28
 1/1 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

valoszinubb hogy 6650 gyarihibas lehet

vagy driverrel van gond

probalgass mas drivereket elsonek


dugd ujra a kartyat (pcie slot) meg mindenet egyuttal pci tapcsati, video csatlakozo


megeshet persze hogy a tap hibas, de 500W os tap el kell birja


2070S t nem tudom miert emlited

annak fogyasztasa 200W tol alig tobb

tapcsatijai is 6+8 asok (alapbol, legtobben) ami 300W alatti max felvetelt enged

amugy 550W os tapot ajanlanak(!)

szoval semmi extra


mivel tapra gyanakszol erdemes kiprobalnod masikkal foleg ha nem lesz jo


es ha azzal jo akkor egy minosegibbet vegyel

cm nek is vannak jobbjai (vagyis voltak, most nem tudom van e bolti kinalatban joveteles ar/ertek cm tap)

2023. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!