Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassul be az egyik...

Tus21 kérdése:

Miért lassul be az egyik venti a videókártyán? (Asus Rog Strix RTX 2070 oc)

Figyelt kérdés

Adott egy Asus Rog Strix RTX 2070 oc (3 ventilátoros kivitel).

Namost az lenne a gondom vele, hogyha leterhelem több óra hosszára, utána leveszem a terhelést és néhány perc múlva az egyik venti (a pc hátuljához közelebb eső) nagyon belassul, tehát forog, csak kb. ilyen 80-90-et percenként, és van egy jellegzetes halk ütemes búgó hangja is, mintha erőlködnie kéne hogy forogjon, de ha kikapcsolom az egész gépet, és utána néhány másodperc múlva visszakapcsolom, akkor rendesen forog mint a többi. Már kivettem, kompresszorral kifújtam, ha kézzel meglöktem a ventit akkor könnyedén forog mint a többi, de a hiba nem szünt meg. Le is frissítettem a driver-t is a windows-t is (windows 10). És ez csak terhelésre, vagyis inkább terhelés után jelentkezik csak, ha nem terhelem le akkor nincs gond. hűtési profil van állítva. Mi lehet a probléma szerintetek?



2023. febr. 20. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Nem mindkét venti alatt melegszik egyformán az elektronika.
2023. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:
100%

És mi történik, ha újra terheled a kártyát?

Visszagyorsul az az egy ventilátor?

2023. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ha újra terhelem akkor visszagyorsul.
2023. febr. 20. 16:21
 4/5 hypno ***** válasza:

#3


Akkor szerintem egyszűen nincs szüksége az összes ventilátorra, ha nincs terhelés a kártyán.


Esetleg a hőmérsékleti értékeket monitorozd. Ha azok rendben vannak ilyen működés mellett, akkor nyugodj meg és ne foglalkozz a dologgal a továbbiakban.

2023. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát a 80-90as fordulat nagyon nem jó ezek minimum 300as fordulatra vannak tervezve msi afterburnerben csináld meg úgy a görbét hogy ne menjen 300 alá a fordulat vagy annyi alá amennyi a minimum
2023. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!