Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg nem lehet tudni, hogy...

Tényleg nem lehet tudni, hogy egy laptop wifi modulja nem cserélhető anélkül, hogy szétszednék a laptopot? (Szervíz ezt mondja)

Figyelt kérdés

Elvittem a laptopomat egy nagy nevű laptop szervízbe azzal a hibával, hogy nem tudok wifi hálózathoz csatlakozni.

Elmondtam, hogy szerintem a szoftveres hibát kizárhatjuk, mert azt meg tudtam volna oldani én is. Erősködtek, hogy azért szoftveres hibára veszik fel, ha nem, akkor majd cserélik a wifi modult.


Erre azzal hív a szervíz, hogy kiderült, hogy hardveres hiba és a wifi modul nem cserélhető, fizessek 6 ezer forint bevizsgálási költséget.


Elmondtam, hogy én azért vitatnám ezt, hiszen az, hogy ez hardveres hiba én is megmondtam és szerintem a gép szétszerelése nélkül is lehetett volna tudni, hogy cserélhető-e vagy alaplapra forrasztott a wifi modul.


Azzal védekeztek, hogy nem, amíg nem szedik szét a gépet, nem lehet tudni, hogy cserélhető-e a wifi modulja. (2020-as Asus ZenBook)


Mit csináljak, higgyem le, hogy nem lehet szétszerelés nélkül tudni, hogy a wifi modul cserélhető-e és fizessem ki a bevizsgálási díjat?


2023. febr. 21. 08:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Találtam pár videót, ezek szerint cserélhető, bár a pontos modellt nem ismerem.

[link]

2023. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A Wifi kártya nincs forrasztva az alaplapra. Cserélhető ha az hibásodott meg, de cserekor annyira meg kell bontani a gépet, hogy hozzá lehessen férni. Hogy mennyire kell megbontani az, függ a márkától és a típustól.


Pl. ezen egyszerű cserélni:


https://www.youtube.com/watch?v=VyUOwtjP864

2023. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ez a pontos típus: ASUS Zenbook Flip 14 UX461FA


A szervíz állítja, hogy alaplapra van forrasztva, lehetetlen cserélni.

2023. febr. 21. 09:05
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan wifi modul cseréjéről nincs szó, de valamelyikben talán említik:

https://www.youtube.com/results?search_query=UX461

(direkt hagytam le, hogy FA)

Valószínűleg nincs sok különbség a hasonló évjáratú ZenBook modellek között ilyen téren.

2023. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2023. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Haha, na tessék, gyakorikérdések népe, itt az agyonhypeolt túlárazott szar Asus gépetek, tönkremegy benne a wifi card, de még egy normális manual sincs hozzá, amiben meg lehetne nézni, milyen modul van benne :D :D

Sose vennék Asus-t...


Amúgy sima M.2-es wifi modul van benne, mint a laptopok 99%-ban, kb. 10 perc alatt kicserélhető.

2023. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Igen

50-50, hogy lehet-e cserélni az ilyen modelleknél

Nyilván látatlanban nem fognak se igent se nemet mondani, tehát korrektek

2023. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 P.O.C. ***** válasza:
Korrektek akkor lennének, ha bevallanák, hogy fingjunk sincs róla hogy ebben a típusban cserélhető-e. És most nincs idejük se kedvük videók alapján eldönteni, moduláris-e a Wi-Fi ezért szívesen kiszámláznak 1 órányi szervízdíjat. Nem pedig azzal legeltetnék, hogy alaplapra forrasztott.
2023. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 P.O.C. ***** válasza:

Egyébként itt mondja a csávó, hogy forrasztott:

[link]


Mekkora egy f*s! Igaza van a 6-osnak!


Kisebb vagyon lesz cseréltetni ha nincs gari. Vagy marad az USB -s Wi-Fi.

2023. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Igen, eddig USB-vel használtam, de azért vannak hátrányai.


Vettem egy másik gépet, egy másik ZenBookot! (Bocsi 6-os, de ez a gép tetszett ismét 😆)


Ugyanitt hibás wifi modulos laptop eladó, érdeklődni privátban lehet!

2023. febr. 21. 10:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!