Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WD Gold meghajtó biztonsági...

WD Gold meghajtó biztonsági mentéshez?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 1 terás WD Gold meghajtót. Alapvetően is terveztem venni egy vinyót biztonsági mentések készítéséhez, de váratlanul kaptam egy ilyet ingyen egy ismerősömtől. Szóval érdekelne, hogy biztonsági mentéshez ez mennyire jó?

2023. febr. 23. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A biztonsági mentés akkor "jó", ha minél több eszközön és példányban van meg a tartalom. Előny, ha direkt erre a célra tervezett hardvered is van, de az a bolondbiztos megoldás, hogy ha ki is esne valami miatt, akkor helyreállítható egy második-harmadik-sokadik forrásból.

Amíg csak 1 példányban van meg, az lehet bármilyen jó és elismert eszközön, nem számít biztonságos tárolásnak, mert nincs backupja.

2023. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyenlőre a fizikai meghajtó mellett még egy felhő tárhellyel rendelkező biztonsági mentéses szoftvert terveztem használni.

Ezt egyenlőre elégnek tartom, hogy így két teljesen különböző helyen van meg és ha egyikkel is bármi lenne, akkor van időm intézkedni. De NAS-ban is gondolkoztam, mert előny lenne, hogy távolról is elérem a dolgokat. De egyenlőre ezt még nem.

2023. febr. 23. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha beépíted és állandóan csatlakozó meghajtó lesz, ott kockázat a zsarolóvírus és bármilyen árammal kapcsolatos üzemzavar ami magával húzza a meghajtót is.

Csak backup meghajtóként Bitlocker mögé rakva és csak akkor feloldva ha menteni vagy mentésből visszahozni kell, úgy a fájlok felülírása elvileg megúszható.

2023. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!