Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen forró a laptop...

Miért ilyen forró a laptop CPU-ja, mit lehet ellene tenni?(Lenovo legion 5 15IMH05)

Figyelt kérdés

Nem rég újra pasztáztam és kitakarítottam a laptopot mégis változatlan a helyzet és játék közbe 98 fokra is felmegy a proci hőmérséklete.Így a játék is észrevehetően rosszabbul fut. Mit lehetne tenni?Hűtőt is beszereztem nem segített.Még van rajta garancia esetleg küldjem vissza melegedési problémával?


[link] (itt már kiléptem a játékból azért 50 körüli a hőmérséklet, de látszik a maximum, illetve az órajel)



2023. febr. 24. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Újra lehet apsztázni, bár ha garis akkor azt max szervíz végezheti különben a gari ugrik.
2023. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gamer laptopoknál teljesen normálisnak mondható ez a hőmérséklet. Unokaöcskös gamer laptop (11. gen i5, 1660) CPU-ja 90 fokon pörög, dropol is a fortnájt néha, ez ilyen.

Azt a 150-200W TDP-t nem fogja lehűteni normálisan a gyári hűtő. CPU igényes játékoknál meg az van, hogy visszavesz az órajelből ha 100 fok közelébe ér a hőmérséklet.

2023. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*a 150-200W TDP-t nyilván az egészre érettem, mivel a VGA is egy hűtési körön van a CPU-val.
2023. febr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel pasztáztad? A gari már így ugrott, de megpróbálhatod...valami nagy hővezető képességű paszta szükséges.

Pl [link]

2023. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baja, ez a laptop hatranya. A fizika torvenyeit nem lehet becsapni.

Max leveszed a grafikat, es fps korlatot hasznalsz.

2023. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen... 10 gen korában pontosan.ezért ajánlottuk mindenkinek az AMD-t, mert a 14nm inteleket lehetetlen hűteni laptopban. Ha lehet tuningolni, akkor próbálkozz meg valami undervolt beállítással. Meg süvítsen az a ventilátor ezerrel!
2023. febr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
29%
Plusz hűtés?
2023. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!