Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan félmillió alatti...

Van olyan félmillió alatti gamer laptop, amire azt lehet mondani, hogy ez ár-érték arányban a legjobb választás?

Figyelt kérdés
500k alatt ki mit venne? (ami laptop és gamer) Örülök, ha használati tapasztalatot ír valaki, még jobb, ha tartóst.

2023. febr. 25. 00:04
 1/5 fukapapa27 ***** válasza:
27%
Például ez: [link]
2023. febr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm, AMD-vel nincsenek még tapasztalataim. Minden más tetszik - gondolom fél terás SSD-nél nagyobbra ne is számítsak 500k ár alatt. Bár tényleg az lenne a szempont, hogy mivel elégedett az, akinek van olyan. (Egész nap menne, nem csak játszanék rajta, hanem fotószerkesztés, stb.)
2023. febr. 25. 01:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1, RTX 3050-es gépet ajánlasz gamingre félmillióért?? 😃 neee... jól képben vagy 🤦‍♂️ Inkább ne ajánlgass, ha nem értesz hozzá.


Ebben az árban RTX 3070-esek vannak már

[link]


SSD és RAM mindegy, azokat cserélheted szinte mindben (gariztatáskor viszont eredeti hardverállapotot vissza kell állítani általában, tehát tartsd meg az alkatrészeket. SSD-t pl cserélheted 1-2TB-ra, a bennelevőt pédig külső m.2 házba rakod, és pendrive-ként használható.)


Proci szintén mindegy. A GPU-nál erősebbek, játékokban nem lesz CPU limited. Fotószerkesztés esetén nagyobb egymagos teljesítmény számít, de nem annyit, hogy ezen a szinten érdemes legyen agyalni rajta.


Fotószerkesztésre inkább képernyő kell, színhelyesség és fényerő. Gondolkodj rajta, hogy ez mennyire szempont. Lehet akkor inkább gyengébb videokártya, jobb kijelző felé érdemes menni (OLED; bár a linkelt 300 nites IPS-nek sincs szégyenkeznivalója).

Pl: [link]


Én azt mondom inkább, hogy fotószerkesztéshez egy nagy asztali 4K+ monitor való. Maradnék a gamer vonalon laptop tekintetében.

2023. febr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, de nekem most úgy néz ki, egy gép kell mindenre, de közepes graphicson elvigyen minden gamet is sokáig lehetőleg, és legyen strapabíró - én nem értek hozzá, de ezért hangsúlyoztam ki, hogy örülnék, ha valaki ajánlana olyat, aminél tapasztalta h elnyűhetetlen. Vonzó a minél jobb videokari, bár a 3050 már elég lehet. 1050-el 8 évig játszottam, most kezd kicsit kevés lenni, bár (very) low graphicson még most is elvagyok esténként. De kösz a tippeket. Eddig mind megfontolandó, az uccsó kicsit drága, de tényleg nem a játszás csak a szempont, hanem h mindenes gép tudjon lenni.
2023. febr. 25. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:

MSI GP66 Leopard 10UG, RTX 3070(130W), i7-10750H, 32GB RAM, 512GB SSD

[link]

2023. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!