Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a problémája a...

Mi lehet a problémája a laptopomnak?

Figyelt kérdés

Van egy Amd ryzen 7 4800H 8 magos procim egy lenovo gaming 3 laptopban. nvidia Gefroce Gtx 1650 videokártya, 16 gb ram, 256 ssd, 1 th vinyoval.

A jelenlegi problémám az, hogy a laptop sokszor túl melegszik 1 év 3 hónapos a laptop, 3 hónapja lett újra rakva. Akkor legszembetűnőbb a jelenség, ha játszok és 100-120-ról leessik az fps 10-30 alá, és egy újraindítás után (semmilyen beállítás megváltozása nélkül még "melegen") teljesen jó minden. Azért furcsa az egész mert új állapotában ugyanilyen beállításokkal, stb lett használva a gép viszont most vmi nem tetszik neki. Utána olvastam, és elvileg az ilyen típusú amd procik simán felpörögnek 100-105 fok környékére, ha van használva a gép, ami nálam is látható. (Aida64 progival néztem) Viszont ha ez jó akkor felmerül a kérdés, hogy a melegedésnek van köze az fps eséséhez vagy bármi egy dologhoz? A problémám az, hogy még garanciás a laptop, de 2 hét mire megcsinálják és nekem mindennapi használatba van.

Ha elküldöm és azt mondják hogy saját beállításokon állítsak, akkor megszívtam. Segítségeteket szeretném kérni, kinek mi a tapasztalata erről



2023. febr. 25. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
újra kell kenni és kész gariban nem csinálják meg magadnak fél óra a gari nem tudom hogy ugrik e vagy nem
2023. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A garancia az esetek 99%-ában ugrik házi újrapasztázás esetén.


Szóval vagy megcsinálod magadnak, és le💩od a garanciát, vagy garanciában újrapasztáztatod, ami ki tudja hány hétig tart.


Illetve még tudnád húzni az időt kicsit talán ventilátorprofil maximumra tekerésével, és undervolttal (cpu és gpu is talán undervoltolható, teljesítmény megtartása mellett valamennyit.)

2023. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!