Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Hardveraprón árult Windows...

A Hardveraprón árult Windows és Office kulcsok valóban jogtiszták?

Figyelt kérdés
Úgy tudom akkor számít teljesen jogtisztának egy termékkulcs, ha áfás számlát is adnak hozzá. Vagy lehetséges, hogy az Aliexpress-en, Ebay-en fillérekért beszerezhető kulcsokat adják tovább nagyobb haszonnal ezek a szakik...?

2023. febr. 27. 05:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Mert vannak ugye ezek a 3,6 forintért árult Windows kódok és ha mondjuk ilyet ad el a szaki Hardveraprón több ezert forint/db áron az nem rossz üzlet:


[link]

2023. febr. 27. 05:56
 2/17 P.O.C. ***** válasza:
82%

Elvileg van rá jogalap.

[link]

2023. febr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Elvileg jogszerű, nagy valószínűséggel valami cégnél dolgozik, aztán kiszórja a megmaradt kulcsokat. Élnek, amíg élnek kategória az ilyen olcsó.
2023. febr. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 P.O.C. ***** válasza:
62%
A laptopomon amúgy már több lassan 3. éve megy egy ilyen eBay -es Office 2019 kulcs. Valami 7 dolcsi körül volt. Nem akartam szarakodni kalóz módszerekkel. Az újratelepítést is túlélte, de sem voltam biztos benne hogy a kulcs a friss rendszeren is működni fog a kulcs. Sőt erre kicsi lett volna az esély. Ezért a régi rendszeren lementettem a System32\spp mappát, ami az Office aktivációs fájljait tartalmazza. Majd az új Windows 11 alatt miután visszaraktam az Office -t, visszamásoltam a mappát is. Azóta is aktív.
2023. febr. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Egyenlőre Magyarországon nem foglalkoznak a külön, magába árusított termékkulcsokkal.


A Microsoft szerint ezek nem legális kulcsok: - Ha nincs hozzá "Eredetiséget igazoló tanúsítvány" akkor nem legális.

- Óvakodjon a külön megvásárolható termékkulcsoktól. - Az Eredetiséget igazoló tanúsítványokkal (COA) együtt forgalmazott Termékkulcs-kártyákon (PKC) kívül a Microsoft nem forgalmaz termékkulcsokat önálló termékként.


[link]

______________________________________________________


Szakértő: előbb-utóbb Magyarországon is számítani lehet az olcsó Windows-kulcsok miatti razziákra


[link]

______________________________________________________________


Pl. Németországban már más a helyzet.

- Hatezerért vettem Office-t, most börtön lebeg a fejem fölött?


[link]

2023. febr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
Ezek a 3-4 ezer forintos kulcsok közül egyik sem legális. A legális kulcsok 15-20 ezer körül vannak, és kapsz hozzá számlát, matricát, mindent.
2023. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 P.O.C. ***** válasza:
86%
Mondjuk az is érdekes, hogy a vásárlónak honnan a fenéből kelljen tudni mi legális és mi nem az? Nézze az árát és dobjon fel egy érmét, ha fej legális, ha írás nem az? Pl a cdkeyoffer.com, amit kb minden második Youtuber reklámoz mint legális szoftverforrást. Ott is 10 ezer forint alatt veszel Office -t, ha beírod a az adott Youtuber kedvezmény kódját. És így nem 15-20 ezer. Akkor csak annyi lenne a különbség hogy a cdkeyoffer.com üzemeltetője sokkal többel tudta átverni a parasztot, mint az eBay -es eladó?
2023. febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha nincs hozzá "Eredetiséget igazoló tanúsítvány" (matrica) akkor nem legális.

- Hiába jó a kulcs attól még nem lesz legális a Windows. Valamilyen "Ativátorral" aktiváltnál is jó a kulcs de nem legális.

- A legális Windows-nak nem 2-3 ezer Ft-os ára van. Az Eredetiséget igazoló tanúsítványt is szokták hamisítani.


-"Önmagában egy Termékkulcs nem minősül licenciának, így pusztán egy Termékkulcs megszerzése nem foglalja magában a program használatára való

jogosultság megszerzését is."

-"A Termékkulcs funkciója ezért nagyon hasonló egy lakáskulcséhoz. Lehetővé teszi a lakásba történő bejutást, de nem alapít tulajdonjogot a lakás

felett, és önmagában nem jelent jogot a lakásba történő belépésre sem."


[link]

2023. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Azt még mindig nem értem, hogy a németeknek hogyan sikerült egy használt szoftver megvásárlására ráhúzni a pénzmosást, de mindegy. Őket is kilóra megvette a Microsoft

Én meg inkább nem stresszelem magam, és nem használok Microsoft termékeket. Nem kell ilyen nyakatekert hülyeségekkel foglalkoznom, és még stabilabb is a rendszerem. :-)

2023. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Én aktiváltam már magamnak otthon, amikor szar kulcsot vettem töredék összegért.. xD
2023. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!