Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd RX 6650 XT-t érdemes...

Amd RX 6650 XT-t érdemes venni, ha nem szeretnék majdnem 200 ezret költeni egy RTX 3060ti-re. Mennyire stabil kártyák ezek?

Figyelt kérdés
Bár mostanáig Nvidia kártyában gondolkodtam megnéztem az Amd kínálatát. A 6650xt-t a 3060 és 3060ti közé sorolják teljesítményben. Viszont árban már 128 ezerért megkapható az MSI két ventis modellje. Sok negatívumot hallottam az Amd kártyákról ezért érdekelne mennyire stabilak ezek kártyák játék szempontjából? Ha én beérem ezzel a teljesítménnyel, jó vételnek számít?
2023. márc. 1. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
170 körül kapsz még garis 3070-et használtan....
2023. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bányászkártyás rizikó nem kell csak új jöhet számításba.
2023. márc. 1. 16:33
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
semmi sem rizikós, ha van rá garancia. olyat válassz, amin van. az új kártyák túlárazottak, nem érdemes újat venni mostanában.
2023. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a saját pénzed ellensége vagy.... Enyni erővel keress LHR-es kártyát aztán ha használt ha nem az nem bányászott.
2023. márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hardveraprón adott garancia nem garancia. Ha papírosat adnak azok nagy része is külföldi üzletekbe szól. És kiadok 170 ezret egy használt kártyáért ami ki tudja milyen körülmények között volt nyüstölve, lehet 0-24-ben vagy 7/24 ben bányászott, és annyit kapott mint egy átlag felhasználótól 3-4 év alatt. Lehet pár hónap alatt elfossa magát aztán szaladgálhatok az ember után vagy postázhatom külföldre. Igenis rizikós. Miért van hirtelen ennyi kártya a piacon amikor a 4000-es széria még horror áron van? Azért mert dőlnek be a bányász farmok és kiárulják a nyakukon maradt kártyákat.
2023. márc. 1. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Jó, saját pénzed azt teszel vele amit akarsz, mi csak tanácsolni tudunk, azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy technikailag a bányászat kíméletesebb a kártyával mint a játékos felhasználás azon apróság okán, hogy bányászatnál elhet 0-24 megy a kártya, de beáll egy adott hőfokra és ott köszöni szépen kényelmesen elvan, játéknál meg rengeteg melegedés-lehűlés ciklus követi egymást, onnan meg már fizika, hőtágulás és a forrasztások kapcsolata.

De ennél többet enm íkvánok ehhez hozzáfűzni.

2023. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Rengeteg LHR kártya van a használt piacon garanciával féláron. Mellesleg pont az AMD kártyák voltak bányára használva, mivel jóval olcsóbb volt mint az Nvidia.

A választott 2 ventilátoros MSI kártya szinte biztos, hogy állandóan magas hőfokon (80-90 fok) dolgozik majd elég hangosan.

2023. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Megérgeti de nyers de teljesítményben a 3060 Ti inkább RX 6700, 6700 XT szint.
2023. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Először is, a 4000-es széria jóval olcsóbb mint anno a 3000-es. 4070Ti-t vettem 390 ezerért 1 hónapja. Anno a 3060-3060Ti 400-500 ezer körül mozgott. A 3070Ti meg 600-700 ezer körül. Erről ennyit.

A másik, hogy rengeteg magyar garanciás (Alza, PCX, Auqa stb.) amiben semmi kockázat nincs.


Nem azért ajánlják az emberek a használtat, mert itt mindenki csóró és csak arra telik neki. Hanem azért, mert ostobaság pénzt kiadni ezekre a lefutott kártyákra újonnan. 20-30%-al többet kapsz azonos áron vagy olcsóbban ha használtat veszel.

2023. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne hidd, hogy nem gondolkodtam el rajta. Csak rendkívül bizonytalan vagyok. Hardveraprón láttam jópár 3060 ti kártyát. Sokat dobozzal, garival árulnak. Jellemzően a garisok jó ha 40-50 ezerrel olcsóbbak az újnál. Megéri e ilyenbe belemenni, hogy külföldi garancia vagy jó esetben néhány hónap használt gari ez az amit még magam se tudok eldönteni. 2 éve tervezgetem ezt a sz.ros kártya cserét és most kezdenek olyan árban lenni, hogy rá is szánjam magam a vételre.
2023. márc. 1. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!