Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát vegyek...

Milyen videokártyát vegyek ebbe a régebbi gépbe ?

Figyelt kérdés

A fiam számítógépe elromlott és elvittük egy szervizbe . Azt mondták hogy sajnos a videokártya halt meg benne . Játékok alatt random kikapcsol a számítógép de Aida terhelésre meg ilyesmire nem . Cserélgettek mindent benne és azt mondták hogy videokártya . A probléma hogy ők csak újat tudnak bele rakni ami szerintük majd 150 ezer forint viszont ha viszek én szívesen bele rakják azt is . Nem szeretnék sokkal vagy semmivel rosszabb kártyát mint ami benne van hogy amivel eddig tudott játszani az ezután is menjen . Főleg minecraftozot meg fogalmam sincs őszintén még mikkel játszott . Jelenleg egy Nvidia gtx 1060 3gb volt benne .


Új ként ti mit vennétek helyette illetve használtan miket néznétek . Egy amd Athlon 760k processzor van mellette és 8gb rám . Tudom nem mai darabok de azokat még nem terveznénk cserélni



Előre is köszönöm !



2023. márc. 2. 12:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

@10, én tényleg nem értem az érvelésed.


Egy RX 580 vagy 480 bármilyen normális hűtéssel 70-75 celsius körül van terhelés alatt. Én ezt nem mondanám forrónak semmiképpen, ezek már nem az R9 szériás AMD kártyák.


A TDP pedig 185W azt hiszem az RX580 esetében, ami egy RTX 3060 fogyasztás, igen - 450W minőségi táppal RX580 hibátlanul tud működni. Azt a párszáz forintot évente amiben ez megmutatkozhat az elektromos mérőórán, nem gondolom hogy ne érné meg a lényegesen magasabb teljesítmény.

2023. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező,


Szerintem ha tényleg értelmes tanácsot szeretnél, látogass el egy PC-re specializálódott fórumra, pl prohardver, esetleg angolból tom's hardware, reddit pcmasterrace stb.


Itt eddig a legtöbb válaszról süt hogy nem ért az ember a számítógépekhez, csak nézett pár videót vagy összrerakott egyszer egy gépet aztán már PC zseni.

2023. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!