Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Fujitsu 310W táp elég...

Egy Fujitsu 310W táp elég lesz ennek a konfignak?

Figyelt kérdés

Egy brand gépről lenne szó amiben nem cserélhető a tápegység. De szerencsére van egy 6+2 pines csatlakozó. És ilyen 260mm hosszúságig beleférnek a kártyák a házba. És a GTX 1660 Super pontosabban egy Gigabyte OC eléggé a legerősebb amit megmerek engedni egy ilyen táp mellé. Az RTX 3050 már sajnos többet is fogyaszt nála. Ezért azt nem merem. Pedig jó lenne az. Használtan vettem a kártyát. A processzort is cserélni szeretném energiatakarékos I7-re. I5 2400-sról. Egy I7 2600S vagy 3770S-re. Mivel alapból többet esznek gondolom mint egy I5 a több szál miatt ezért akarok energiatakarékosat. Csak kicsit félek attól, hogy nem lesz olyan jó a fogyasztásuk. Remélem kevesebbet vagy max annyit esznek mint egy foglalatbeli I5. És a teljesítményüktől is félek, hogy nem e észrevehetően rosszabbak mint a normál I7-ek. Tehát akár 10-15%-al is. De sokszor látom azt is, hogy a legtöbb processzornál a nagyobb oc esetén is csak 5-6% + teljesítmény hozható ki. Meg ritkák is sajnos. Pedig pár hete láttam olcsóbban 8 ezerért egy I7 2600S-t. De akkor még nem kellett most nem találok ilyen procit sehol. Egy 512gb-s Sata ssd is van a gépbe. 4x4gb ram. Meg 2 Db 1Tb HDD. A Processzor hűtő az az ami járt a géphez alapból, menni fognak vele ezek a procik is?! A lap pedig Fujitsu d2990-a11 gs5 intel H61.

Viszonyítás képen eddig egy nem X-es Radeon R7 260-at használtam és azt bírta még a táp.



2023. márc. 3. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Elég lesz hozzá.
2023. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem lenne egyszerűbb simán lecserélni az egész gépet, levadásznál energiatakarékos procit, ami alapból drágább mint a simák, nyernél rajta pár wattot talán teljesítményben meg mai vonalon úgy sem volna elég, szóval igazából ugyanott lennél ahol a part szakad.
2023. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem lenne egyszerűbb! És az az energiatakarékos pont, hogy akkor olcsóbb volt egy 5 ezerrel mint a sima.
2023. márc. 3. 15:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a sima I7 2600 még elég éppen. A CoD Warzone ahol már nem lenne meg a 60 fps sem mindig. De azzal én amúgy sem játszok helyette Apexezek.
2023. márc. 3. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

1660S mellé nem érdemes. 3770 se tudja kihajtani. Cseréld a teljes konfigot, videokártya maradhat.


Amúgy meg a táp bírja. Csak vedd le a feszültségeket (undervolt)

2023. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne privátot írj, hanem töröltesd.a kérdésedet, aztán költsd el feleslegesen a pénzedet. Nekem tökmimdegy. Ha jobban tudod, akkor minek írsz ki kérdést??
2023. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom cserélni mert nincs kedvem eladogatni helyette meg másikat nézni megint használtan. Az underwoltot hol tudom levenni? Akkor szükséges lesz S verziós procit venni vagy még akár mehet normál I7 2600 vagy 3770 is?
2023. márc. 3. 16:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem írtam privátot.
2023. márc. 3. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nincs értelme ennek a processzorcserének, mert pénzbe kerülne és lassabb is volna az energiatakarékos i7, mint a mostani.

Ha a leggyorsabbat is vennéd, ami szintén túlárazott, akkor sem futnának jól vele a mostani játékok.

A processzor árából vehet újabb, gyorsabb félgépet is.

2023. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Tényleg lassabb lenne? Nem a T jelzésűvel keverted te össze őket mert elvileg az a pár -+ órajel minusz nem teszi 20-30%-al lassabbá vagy gyorsabbá. És ez nem a T jelzésű modell mert azt valóban nem venném meg. Ez S verzió aminek 0,4-0,6GHz-vel kisebb az órajele. Van itt személy az oldalon akinek egy I7 4770S elég egy GTX 1070 mellé. Vagy ezek a régebbi procik még máshogy müködnek?
2023. márc. 4. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!