Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Uj alaplap csere elöt álok és...

Uj alaplap csere elöt álok és kivánci vagyok hogy az ujj alaplapnál bios frissités is kel csinálni vagy a procitol fögg? és ha megvan az uj alaplap a gépbe uj op. Rendszer is kell?

Figyelt kérdés
megkockáztassam hogy én tegyem bele a gépbe az alaplapot vagy ezt haggyam ?
2010. okt. 6. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

BIOS frissítés nem, legfeljebb egy nyelvtankönyv kellhet. Akkor szükséges frissíteni, ha egy nagyon új kiadású cpu-t akarsz belerakni egy régebbi alaplapba és valami okból kifolyólag az nem támogatja még azt a bizonyos CPU-t.

Nem kell új oprendszer, bár előfordulhat, hogy nem fog prímán működni az új alaplappal. Ha pl. eltérő chipset van a két alaplapon, akkor el kell játszani a "régi driver leszed - új felrak" nevű játékot.

2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy mi a fenének kellene BIOS-t frissíteni, ha új alaplapot veszel?? Azokat sem értem, akiknek semmi gondja nincs a géppel, de ők találtak új BIOS verziót az interneten és akkor azonnal flashelik az alaplapi BIOS-t, utána meg jönnek vissza garanciális cserére, mert nem jó az alaplap...
2010. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, neked nem BIOS kell frissíteni hanem valami jó magyar nyelvkönyvet inkább.


BIOS csak is indokolt esetben frissítünk! Ha BIOS -al is összefüggésbe hozható stabilitási problémát észlelünk vagy új hardver vásárlásakor pl.: processzor a kompatibilitás növelése érdekében.

Minden egyéb esetben teljesen fölöslegesen teszed ki a géped ennek a rizikónak.

2010. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a sértegetésről kel most beszélni hogy nyelvtankönyv meg stb. hanem a válaszomra válaszolni aki értelmesen válaszolt annak köszönöm szépen a válaszát
2010. okt. 6. 12:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérdésemre :)
2010. okt. 6. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem például agyonvágta az oprendszeremet az új alaplap, tehát legyen kéznél egy telepítő lemez.

Ami a szerelést illeti. Ha még nem csináltál ilyet, akkor inkább ne kockáztass. Túl sok minden romolhat el, az alaplap, mint a nevéből is kiderül, igen alapvető alkatrésze a gépnek, minden oda csatlakozik. A proci berakása különösen kényes dolog.

2010. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!