Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen proci-hőfokon kezd el...

Milyen proci-hőfokon kezd el füstölni egy laptop? Mennyi a max hőfok?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy laposa és általában ágyban laptopozik és hát 70, 80 fokon van a procihőmérséklet. Hány fokon kell hűtőbe tenni hogy ne gyulladjon ki? :D Tudom már ezis borzasztó...
2010. okt. 6. 23:56
1 2
 1/12 MaXXeGee ***** válasza:
A barátnődnek üzenem tegyen alá egy könyvet engem megőrjítene hogy folyamatosan maximumon visit a ventillátor benne. Másrészt ha 1-2 éves gépről beszélünk, nem árt kitakarítani a hűtését esetleg újrakenni a hővezető pasztát, ilyen folyamatos hőterhelés mellett hamarabb kiszárad és utána nem lesz vezető. De a kérdésedre válaszolva, minden valamire való alaplap kikapcsolja a gépet, ha eléri a kritikus 90-95 fokot a proci hőmérséklet. Szal nem kell víz alá nyomni, de javaslom érjen meg 1-2000 FT-ot vagy egy jó ismerőst, hogy a szükséges karbantartást elvégezze! CSAJ, TE meg TEGYÉL ALÁ KÖNYVET!!!
2010. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

:D egész nyugodtan lapizzon vele az ágyba egy szépnapon majd azon fogja magát észrevenni hogy nem indul a lapi

!!!!

2010. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne közvetlenül a takaróra vagy az ágyra tegye...istenem ennyi eszetek nincs? Én is ágyban notizok, de én úgy rakom rá a combomra, hogy a hűtést ne fogjam le a takaróval vagy úgy teszem az ágy szélére, hogy ki tudjon áramolni a levegő a rácsokon...
2010. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenem, hogy igen könyveket tesz alá. csak a laposa Dell és hát ahogy rakja a könyvet pont úgy takarja el a ventit...szal más megoldást nem látok csak lapos hűtőt..
2010. okt. 7. 13:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves "ne a takaróra tedd" válaszoló! Csúcs szuper vagy! na neee XD. Először is nekem van annyi eszem,mivel én fedeztem fel hogy héé mintha egy kicsit sok lenne... másodszor is pedig meg hát neki nemtom...esélytelen XD
2010. okt. 7. 13:48
 6/12 anonim válasza:
77%

Pontosan milyen Dell?

Szerintem egyébként minden notebooknak az oldalán van a hűtése. Szerinted mi értelme lenne akkor, ha az aljára tennék? Asztalon se jönne ki a levegő belőle, ergo semmit nem érne a hűtés. És ha tesz alá könyvet, nem szabadna melegednie. Úgyhogy ott valami más baj is van akkor. Ajánlom a szakembert és nem házilagos piszkálgatást.

2010. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vegyél alá egy hűtőpadot.
2010. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MaXXeGee ***** válasza:
Komolyan csak annyit értettél az egészből h tegyél alá könyvet? ? Minden laptopban az alján van a levegő be az oldalán a levegő ki .. (ezt az okosoknak) De komolyan mondom, hogy érdemes pasztázni vagy takaríttatni, nekem negyed óra intenzív használat után indul csak a hűtés szóval, érdemes lenne erre odafigyelni. Ja igen az első voltam :)
2010. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Utolsó! Gondolom rám is céloztál ezzel az "ezt az okosoknak" mondatoddal...pedig én is ezt mondtam, hogy az oldalán jön ki a levegő. És ha ezt lefogja akkor fog felforrósodni a proci. De amúgy csak józan paraszti ész kell hozzá...
2010. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MaXXeGee ***** válasza:
Maradjunk a józan paraszti észnél, nem elég az ha az alján nem megy be? Most komolyan, lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, de szerintem evidens, hogy ha az alján nem megy be semmi, nincs mi kijöjjön az oldalán :) Néha olyan apróságokból csinálunk presztízs kérdést, holott ugyanarról beszélünk, csak másképp fogalmazzuk meg. :)
2010. okt. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!