Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tűnnek el a Sata eszközö...

KJUsul kérdése:

Miért tűnnek el a Sata eszközök m.2 SSD betétele után?

Figyelt kérdés
Gigabyte AB-350 Gaming 3 alaplap, Samsung EVO 970 m.2 ssd. Amint betettem az m.2 SSD-t, eltűnt a régi Sata SSD, a 2T-s Sata HDD, a Sata DVD író. Mintha nem is lenne csatlakoztatva. Mi az oka? Meg lehet ezt a problémát oldani vagy az m.2 SSD egyszerűen lefoglalja magának ezeket a csatornákat?

2023. márc. 20. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És milyen M.2 SSd-t vettél , SATA-st?
2023. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, bocs, látom, hogy NVMe, mert egyébként SATA -s M.2-nél előfordulhat ilyen.
2023. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ahogy nézem Gigabyte-nál előfordul, hogy a SATA-val osztozik valahogy, és lekapcsolja, ránézek az alaplap leírásra, pill..
2023. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Nos, ahogy gondolom az olvasottak alapján, szerintem te ASATA portokba dugtad, a régi SATA-s dolgaid és ez lesz a gond.
2023. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a 15.oldal.

[link]

2023. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Téblázat alapján 3 eszköze egyszerre még így sem tűnhetne el.
2023. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Két sata pirt tiltódik m2 használatakor. Dugd át azt a kettőt másik lukba...
2023. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Visszaküldöd az m2-t és rendelsz helyette normál sata hdd-t
2023. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen a 3 SATA eszköz közül kettő ASata porton volt, viszont sima SATA portból csak kettő van, így esélyes, hogy szereznem kell egy usb-s dvd írót. A harmadik Sata eszköz tiltása tehát nem volt indokolt, de a válaszok alapján kisilabizáltam, hogy alaplapi hiba van, ami sajnos beigazolódott. Szerencsére nem súlyos, javítható hiba.

Egy régi táp okozott pár alkatrészben hibát (a régi hdd-met is kiütötte). Így a HDDM és a régi SSD-m elérhető lesz a javítás után együtt az m.2-vel. Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2023. márc. 24. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!