Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a konfighoz milyen...

Ehhez a konfighoz milyen tápegységet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Alaplap: MSI H410M-B Pro

Proci: i5 10400f

Videókártya: GeForce GTX 1660 SUPER 6GB

Ram: Kingston 2x8GB/2666MHz DDR-4 FURY Beast Black

1TB HDD, 500GB SAMSUNG 980 M.2 SSD


2023. márc. 21. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

A két fő fogyasztó a videokártya és a processzor.


A videokártya egy darab 8 tűs PCI Express tápcsatlakozóval rendelkezik, így összesen, maximum 150 (az előbb említett tápcsatlakozón keresztül) + 75 (az alaplapra illeszkedő PCI Exprexx x16-os sínen) = 225 W-al terhelhetné meg a 12 V-os ág(ai)t. Gyakorlatban, mivel a GPU

[link]

kisebb TDP-vel (125 W alapkiépítésben) rendelkezik, így - még ha valami túlhajtott típusról

[link]

is van szó ennek töredékével is beéri.


A processzor teljes terhelésnél, túlhajtva

[link]

is 150 W alatt marad.


Mindent összevetve 400 W alatti maximális tápfelvételre lehet számítani - egy 450 W-os terhelhetőségű, minőségi tápegység jó lehet a célra.


Az alábbi:

[link]

tesztek alapján készült listára alapozva alsó hangon (Tier C vagy a feletti szériákra keresve) minimum ilyenben:

[link]

gondolkodnék, de kicsit drágábban:

[link]

már egy magasabb kategóriájú, jobb hatásfokú tápot lehet kapni.

2023. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 DestinyInCap ***** válasza:
33%

Ha nem lényeg a moduláris kábelezés akkor...

[link]


Teljesítmény: 750 W

Hatásfok: 80+ Gold

PFC: Aktív

Védelem típusa: Túlfeszültség védelem (OVP), Túláram védelem (OCP), Túlterhelés elleni védelem (OCP), Rövidzárlat elleni védelem (SCP)

Alaplapi csatlakozó: 1 x 24 tűs

PCI-e csatlakozó: 4x6+2 pin, ami két külön kábelen oszlik el.

CPU csatlakozó: 2x4+4 tűs

Egyéb csatlakozó: 6 x SATA, 3 x Molex

Fekete lapos kábelezés


Szerintem nagyon jó árban van és ha esetleg pl. nagyobb kártyára váltanál is elég lesz a legtöbb esetben, kivéve ha valami nagyon beteg build-et építenél.

2023. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
be quiet system power 10 650w eloszor ilyenre gondoltam, de akkor nem is kell ilyen nagy tapegyseg ezek szerint
2023. márc. 21. 11:33
 4/19 DestinyInCap ***** válasza:
46%
Igen, jelenesetben nem szükséges, de ha előre szeretsz tervezni, akkor nem centizgetném, hogy később még egy tápot kelljen venni.
2023. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Majd később vesz nagyobb tápot, ha szüksége lesz rá. Addig meg felesleges a 750W, főleg nem egy ilyen ami nem moduláris és drága is.

Ez egy belépőszintű PC, 35 ezerért 750W-os tápegységet tenni bele baromság.

2023. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És egy ilyen konfig mennyire lenne elég a mai jatekokhoz?
2023. márc. 21. 11:53
 7/19 anonim ***** válasza:
1080p medium-high beállításokkal ellehet lenni. Újonnan semmiképpen nem éri megvenni, de ha nincs lóvé akkor ezzel kell beérni.
2023. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazabol minden uj lenne csak a videokartya meg hdd nem
2023. márc. 21. 11:58
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

A System Power 10-t felejtsük el, vacak táp.

A többi ajánlottért sem adnék pénzt mert túlárazott.

Csak a Seasonic B12 BC 550:

[link]

2023. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 DestinyInCap ***** válasza:
54%

#5, #9... Persze adjunk igazat nektek... Csávó jól fog járni vele... Megvetetnétek szegénnyel ezt az 550wattos Bronz minősítésű tápot, amin ráadásul a 2x6+2pin PCIe csati egy darab kábelen van rajta 20-22k-ért, majd később vegyen pluszba még egy tápot, mert ez a táp 100% hogy kuka lesz egy újabb build-nél és akkor ott vagyunk hogy költött tápra min. 55-60 ezret, ahelyett, hogy most venne egy normálisabb 750wattos gold minősítésű tápot, amire nyugodt szívvel rá rakhat kb. bármit és meg is úszta ennyivel, mert később nem kell már tápra költenie így ugye és meg is álltunk 35 ezernél.


Tápegységen sose spórolj! Itt nem azt értem, hogy ugorj fejest a legdrágábba, hanem ne centizgessünk már. A másik fontos dolog, hidd el hogy nem baj az ha szegény tápnak van még tartaléka és nem centized ki a terhelhetőségét aztán majd ott izzadja szét magát.


Ezt nem sértésnek szánom, ezért remélem senkit se sértetten meg, de ha igen akkor bocsánat előre is, úgyhogy csak annyit még így a végére és nekem ez a téma ennyi is volt, hogy ezek után döntsd el kedves kérdező, hogy melyik választási lehetőséget preferálod jobban... Egyik se rossz döntés, de szerintem ha előre gondolkodsz, akkor egyértelmű a válasz.

2023. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!