Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell szünetmentes...

Hogyan kell szünetmentes tápot venni úgy, hogy az fixen tudja tartani egy pc energia igényét?

Figyelt kérdés

Elég rendszeres lett az utóbbi időben a pillanatnyi áramszünet a szolgáltatótól és esélyes, hogy nem tesz nagyon jót a gépnek ha egy pillanatra is de megszűnik az áram forrás és azonnal ki kapcsol ezért lenne szükségem egy szünetmentesre.

A gépben van egy 750 wattos táp +2 monitor és tartozik hozzá egy kis hifi is, mindent egybe véve kb 1000-1200watt lehet a fogyasztás amit le kéne fedni a szünetmentessel.



2023. márc. 23. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha 1 pillanatra megszűnik az áram, akkor azt egy ceruzaelem is ki tudja kompenzálni...

Vagy hány perc lenne amire szükséged van?

Abból számolj egy wattórát a megadott fogyasztással, és szorozd be mondjuk 2-vel, akkora UPS kell.

2023. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1kW/h???


Az hogy lehet?

Nekem 1200W-s a tápom, de 120W-nál többet nem eszik a gép + a szerver 140W,

1 monitor 40W

ez össz 300W/h

Ha játszol akkor se eszik max 400W +hi-fi.

Az 1200 chieftech észre se veszi ha pár tizedmásodpercre elmegy az áram.


Ha csak pillanati kiesések vannak akkor egy 1kW-s bőven elégnek kell lennie.

Nekem 3kW-s szinuszos van és több mint 1,5 órát hidal át, ha csak a szerver megy akkor 3-4 órát.

Ez bőven elég ahhoz hogy leállítsak minden munkát és utána minden gépet.


Ha sűrűn van ilyen nálatok akkor be kell szólni a szolgáltatóhoz, lehet hogy fejlesztenek, vagy valami okuk van rá, és megkérdezni ez mennyire lesz tartós.

Nálunk 3 éve nem volt áramszünet. :)

2023. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mikor a kérdés ki írtam akkor még nem tudtam, hogy hogyan kell majd számolnom a dologgal, csak azokat írtam le amik rá vannak írva a dolgokra és adtam össze őket :D. A pillanatnyi kiesés az úgy kb 1 másodperc ha számszerűsítenem kéne. Áthidalásra egy 10 perc is bőven sok is lenne akár, pont csak annyira lenne szükségem, hogy ha van egy ilyen 1 másodperces kihagyás akkor ne kapcsoljon ki azonnal a gép, vagy legyen lehetőségem menteni és normálisan kikapcsolni ha hosszabb kihagyás lenne. A hálózaton nincs fejlesztés, egyszerűen itt ilyen. Havonta most már előfordul a dolog esélyes, hogy annak hála, hogy a trafóházra rá kötöttek még vagy 100 lakást és nem lett jól kezelve valami, de ez már csak találgatás.


A lényeg, egy Eaton 5E 850i USB DIN-ast néztem ki, ha jól számolok akkor ennek bőőven elegendőnek kell lennie, azért egy megerősítést megvárok.

2023. márc. 23. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos, ez nem olyan egyszerű :)

Két fajta táp van aktív és passzív PFC.

Utóbbi érzékenyebb a hálózati zavarokra viszont minden szünetmentessel kompatibilis.

Az aktív PFC-s mint pl az enyém is kevésbé érzékeny, viszon nem minden szünetmentesről megy, csakis a tiszta szinuszossal.


Szóval ha hosszabb távra akarsz beruházni akkor mindenképp színuszos szünetmentes ajánlott, mert már tápot csak aktív PFC-st gyártanak, némely gyatrább gyártónál van csak passzív pfc-s.


A line interaktiv-nak elméletileg jónak kellene lennie, -bár az Én chieftech-m azt se szerette, csakis a 100% színuszt.


Tehát ha biztosra akarsz menni akkor akár használt színuszosat, ezek drágábbak újonnan de biztosabb.


Van ugye az online is ami állandóan az inverterről kapja, tehát mindig a bejövő (áramszünet esetén az akkuról) egy átalakítóba (inverterbe) megy ott átalakítja egyenárammá majd vissza váltakozóba ez a megoldás teljesen leválasztja a rákötött eszközöket a hálózatról (aszem ez csak akkor ráz ha a nulláját is megfogod, de nem akarok hülyeséget mondani nem biztos).


Az online-nak van ECO módja is ilyenkor mint az offline működik.


Szóval érted :)


Ne spórolj ezen, hosszú távon sok bajtól megkímél és sok pénzt is megtakarít neked.

2023. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!