Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a Gamer gép összeállítás...

Ez a Gamer gép összeállítás elég lesz multizni és játszani néhány sztori alapú játékkal?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy a mostanában megjelent Single Player játékok közül csak a Forspoken és a Final Fantasy 16 az ami érdekel. Egyébként ilyen Shadow Of Tomb Raider, Assassin Creed Valhalla és ilyen Remaster, Remakek amik érdekesek nekem. De amúgy több időt töltök el ilyen játékok előtt, hogy Gta 5 RP, CoD Warzone 2 vagy MW multik, Apex Legends, Valorant, Pubg. És Full HD-ban szeretnék minél közelebb lenni a 165 fps-hez, alkalmas erre ez a konfig? És a Ray Tracingel is boldoguljon 60 felett. A kérdésem amúgy az lenbe, hogy a processzort hol tudom majd overclockolni és hogyan tudom belőle minden órajelet kihozni?


AMD Ryzen 5 5600X 6-Core 3.7GHz


GIGABYTE B550M AORUS ELITE Alaplap


Zalman CNPS17X Proci hűtő


Zalman N5 MF RGB Gépház


Kingston NV2 1TB M.2 SSD


Patriot P210 2.5 1TB SATA3 SSD


be quiet! Pure Power 11 700W Gold


ZOTAC GeForce RTX 3060 Ti GDDR6X Twin Edge OC


2023. ápr. 2. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Ezer éves játékokat akarsz játszani egy ilyen erős gépen, ezen simán menni fognak! Azt elmondod, hogy minek neked a 165 fps? Miért pont annyi?
2023. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Bőven jó lesz még a Warzone 2-höz is!
2023. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Raytracing kétesélyes, van ahol okésan fog menni, van ahol kevésbé, de inkább azzal számolj, hogy nem fut jól(esetleg DLSS mellett, de 1080p ben nem tud elég adattal dolgozni egyik felskálázó technológia sem, rengeteg képi hibával fogsz találkozni, és a kép is homályos lesz(ha meg feltekered az élesítést az fog képi hibákat produkálni). 165fps akkor lesz meg ha visszaveszel ezt azt, de teljesen reális.

Tuningnak a konkrét alaplapodnál nézz utána, de ezeket a procikat nem igazán van értelme tuningolni, PBO-val felmennek annyira amennyire tudnak maguktól.


#1 gondolom mert 165hz-es monitorja van.

2023. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

SATA3 SSD-t nem igazán értem, miért akarsz venni. Ha az NV2-ből nem az 1, hanem a 2 TB-ost veszed, alig jössz ki drágábbra. Ha már korábbról megvan, nem szóltam.


Amúgy jó kis PC. Proci overclocknak a mai világban túl sok értelme szvsz nincs, de ha ennek ellenére belevágnál, ahhoz valami komolyabb lap meg hűtés kéne, pl. egy MSI B550-A PRO meg egy Alpenföhn Dolomit Premium vagy valami ilyesmi.

2023. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy vehetek M.2 2Tb-set is. Csak én azt olvastam ott az egyik válaszolótól, hogy M.2 SSD mellé illik egy Sata SSD, hogyha a gép játékra van használva. Processzor hűtőben azért terveztem ezt venni mert az összes hűtő ami árukeresőn van nagyjából olyan áron van mint amikor évekkel ezelőtt megjelentek. Ez 3 éve volt 25 ezer forint is és a gyártó azt írja róla, hogy egy I9 9900K-t fel lehet vele húzni 5GHz-ra. Msi B550-A Pro jobb lenne mint ez a gigabyte Aorus? Régen sokáig az a lap nagyon olcsó volt.
2023. ápr. 2. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Ahelyett a kártya helyett inkább vegyél 3070-et, jóformán 20k-t kéne hozzátenned és már emg tudod fogni az olcsóbb 3070-eket, erőben meg azért van többlet bőven.
2023. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!