Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Strix b450f nem indul el !?

Asus Strix b450f nem indul el !?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek

A napokban használatközben lekapcsolt a pc, és azóta se tudtam életre kelteni. Kb mindent kicseréltem benne táp,ram,vga,cpu stb clear cmos és gomb elem csere is megtörtént de továbbra se akar bekapcsolni az alaplap, csak a ROG logó világit. Lehet vele valamit kezdeni vagy kuka a lap ?

Előre is köszönöm a válaszokat !


2023. ápr. 7. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent cseréltél és semmi, akkor a lap adta meg magát.
2023. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha még van rá gari akkor gariztasd.
2023. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajnos már nincs, de azért köszönöm a válaszokat !
2023. ápr. 8. 09:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos, sikerült életre kelteni az alaplapot, akinek hasonló problémája van hátha segít valamit ezért leírom mi volt. Szóval a story ott kezdődik hogy nem akartam annyiban hagyni a lapot ezért tettem vele egy pár próbát. Az első és legfontosabb dolog az volt hogy teljesen kipucoltam a lapot, a vrm hűtő egység alatt valami nedvesség be szivárgott gondolom a gad-padből a mosfetekhez lehet ez okozta a problémát? ezt teljesen le takarítottam portalanítottam az egész lapot aztán jött az amit neten láttam házi praktika. Csak az alaplapot egy alufólialapra raktam és áram alá helyeztem kb 1 percig (elvileg ez stabilizálta a kondenzátorok feszültség) viszont nálam ezután se indult a lap, ezt követően elpakoltam hogy másnap foglalkozok vele még egy kicsit aztán ha sehol semmi akkor tényleg kuka és másnap pöcröf tökéletes ment elsőre bekapcsolt és azóta is tökéletesen működik (kb 5 napja).Szóval nem tudom konkrétan mi oldotta meg a problémát mi rángatta ki a lapot ebből az úgy nevezett safe modból vagy a takarítás vagy az alufóliás házi megoldás de minden esetre most rendben megy.
2023. ápr. 23. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!