Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MSI B150M Mortar alaplapba...

MSI B150M Mortar alaplapba DDR4-es, 3600mhz-es ramot rakni lehetséges?

Figyelt kérdés

Később majd szeretnék új konfigot építeni, a ram majd abba kell. De addigis szeretném ha a jelenlegiben duruzsolna. 2x4gb, 2400Mhz-es DDR4-es ram van most benn. Emellé be lehet rakni majd az újat?

Én úgy tudom, hogy igen, csak alacsonyabb órajelen működik, mint tudna.

Viszont arról is tudok, hogy az alaplapok csak egy bizonyos órajelig támogatják a ramokat, tehát az is lehet, h szimplán letiltaná.

Melyik a helyes megoldás?



2023. ápr. 8. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, csak az a probléma, hogy nem működne 3600 MHz-en, hanem csak az alaplap által támogatott maximumon. Ahogy látom ez esetben 2133 MHz a maximum, amit támogat, tehát még a jelenlegit sem használja ki teljesen.

[link]

2023. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 tudom hogy a mostanit se használja ki teljesen. Vicces sztori, a 2400mhz-es olcsóbb volt, mint a lassabb társa.

Az a lényeg, hogy csak addig lesz benn, míg össze nem rakom az új gépet, de addig is előrébb vagyok. (nem lesz drágább a ram) Ha működik ebben a gépben, akkor meg pláne, mert addig erősebb is lesz valamivel.

2023. ápr. 8. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg működnie kéne, de erősebb nem lenne a jelenlegi gép, hisz csak 2133 MH-ig támogat.
2023. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Iszonyat minimális a diferencia átlag felhasználásnál, mármint amit a rma sebessége okoz.
2023. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennie kell.
2023. ápr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!