Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ön szerint milyen időközönként...

Ön szerint milyen időközönként illene minden embernek jobb számítógépre cserélniük a régit ?

Figyelt kérdés
(Én például még a saját rokonaimat sem tudom meggyőzni arról, hogy ez nem jó, újat, jobbat kell venni, hiába mondom az alkatrészek kapacitását mivel azzal sincsenek tisztában, hogy az mennyire számít rossznak, úgy állnak hozzá, hogy jó ez még, jó egy gép legalább 10 évig, utána meg ott idegeskednek a gép előtt, hogy miért nem működik, miért nem indul a program vagy miért ilyen lassú.)

2023. ápr. 15. 12:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

A neten általánosan elfogadott a tegeződés.

Miért kellene rávenni valakit arra, hogy cserélje le a dolgait akkor, ha neki az megfelel?

A memória bővítése vagy a merevlemez lecserélése is sokat gyorsíthat rajta, nem feltétlenül kell lecserélni az egészet.

2023. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Amikor szükség van rá.
2023. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
Naponta.
2023. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Amikor már nem tudja a feladatát ellátni
2023. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

Telefont évente..

Számítógépet 2 évente..

Autót 4 évente..

Lakást 5 évente..

Feleséget 6 évente..


..illik lecserélni. Addig elhasználódik, elkopik.

Eladod mint használt eszközt, használja más tovább, van újabb, jobb, fiatalabb.. :)

Így gyűlik a sok hulladék. Ezek statisztikai tények de illik tagadni őket.

2023. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Nincs gépem, így nincs, ami tönkre menjen 🤣🤣 ez egy örök darab lesz szerintem.
2023. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

A lehetőségekhez mérten amikor a körülmények is úgy adódnak akkor.

Mivel a Microsoft is kukázta a régi üzletpolitikát ezért sokaknak kell majd váltania úgy PC-t hogy elég erős lenne később is, viszont nem felel meg az új oprendszer követelményeinek.

Szóval ez sok tényezős dolog, a teljesítmény nem minden, sokszor felülírja a korszerűség.


Amúgy tapasztalataim szerint játékos PC-t azért 3-4 évente illik bővíteni, átlagos mindennapi használatra szerintem 5-6 évente is elég lehet.

2023. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
90%

Mint felettem is írták, nincs egy olyan meghatározott időköz, amikor már kötelező lecserélni, ez nem olyan mint kocsinál az olajcsere. :D


Akkor cseréled mikor te már úgy érzed hogy nem szolgál ki, nem elég a teljesítménye.

2023. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól is függ mire használja. Erre nincs konkrét válasz. Van aki 10+ évig elvan egy adott géppel van, aki 3 évente cseréli. Linek mi.

Ha megfelel arra a célra, amire használva van, akkor szerintem fölösleges.

2023. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%

7/ "sokaknak kell majd váltania úgy PC-t hogy"


Tények:

- minden 2018 tól gyártott proci és alaplap támogatja a win11-et

- 2025 végén szűnik meg a w10 támogatása.

Ez összesen 8 év. Tehát 8 évente kell új gépet venni. És akkor még nem beszéltem arról hogy a TPM és a proci limitáció is megkerülhető.


Ki használ most közületek 8 évesnél öregebb gépet napi használatban munkára, játékra..?

2023. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!