Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít elavultnak ez...

Mennyire számít elavultnak ez a konfiguráció, illetve milyen lehetőségek vannak bővítésre?

Figyelt kérdés

Asrock B85M Pro3 alaplap

Intel i5 4460 processzor

AMD R9 270 videókártya

4 GB RAM (azt hiszem Corsair, 1300Mhz, DDR3)

A tápegység 550 wattos Chieftec márkájú.

HDD: Western Digital Belső HDD 3.5" 1TB - WD10EZRZ


Játékra lenne használva a PC, tudom, nem valami combos konfig ez, 8-9 éve vettem ezt a gépet, és akkor sem a legerősebb volt ez már. De nem is tervezek vele sok mindent játszani, fifát, forma-1 játékokat, 1-2 lövöldözős játékot, nem is a legújabbakat, hanem pár évvel ezelőtt kiadott játékokat.


Elsősorban a RAM-ot bővíteném, amivel kapcsolatban lenne egy külön kérdésem: Bele lehet-e tenni a gépbe más márkájú, más órajelű memóriát? Amint írtam, DDR3-as memória van a gépben, de az órajelben nem vagyok biztos. Meg lehetett volna nézni persze, de nem volt rá időm, következő hétvégéig meg nem leszek otthon, és megrendelném már most a dolgokat bele. Ha nem működik, csak azonos órajelű RAM-ok használata, akkor nyilván megnézem otthon, aztán rendelek csak.

Ezt néztem ki RAM-nak egyébként:

[link]


Processzorra, illetve videókártyára is tehettek javaslatokat.



2023. ápr. 16. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az a baj, prociból a legjobb a 4790K ami belemegy, nem mondom azt hogy nem lehet vele még ma is elszórakozni, csak épp eléggé túl van árazva használtpiacon. De ha vmi csoda folytán lenne olcsón, akkor kb egy 1060 6GB-ot be lehet tenni még mellé, illetve ami úgy overall nagyot dobna a dolgokon az egy SSD.
2023. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

RAM árak olyannyira lementek, hogy nincs sok értelme 4+8-as verzióban gondolkodni. Vegyél nyugodtan egy 2*8-as kitet, ha már áldozol rá, nem lesz sokkal drágább. Az elég lesz elég sokáig, a 4 GB ma már nagyon kevéske alap felhasználásra is, játékra meg végképp.


Ha nincs SSD, azt is melegen ajánlom bele, legalább a rendszernek egy 240-250 GB-ost, 5-6 ezerért már lehet kapni.


Legjobb volna persze az egész gépet cserélni, de a kérdésből az jön le, hogy annak anyagi akadályai vannak.

2023. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jelenleg nem szeretnék nagyobb mértékben invesztálni bele, nem használnám ki. Most azért, hogy egy fifa karrier módot végigvigyek, meg Hamiltonnal menjek 2 kört az egyik pályán, felesleges. Szerintem.

Egyetemre járok még, másfél év múlva végzek, majd ha elkezdtem dolgozni, és keresem a saját pénzem, veszek egy rendes gépet.

2023. ápr. 16. 23:48
 4/4 A kérdező kommentje:

SSD-t akarok még venni. Kettő darab között gondolkodom:


[link]


[link]


A kingston jobban tetszik, mert hát majdnem 2x annyi tárhelyet ad, viszont a samsungra 5 év gari van, ill. ezekről a samsng evo ssd-kről elég jókat olvastam, ami a megbízhatóságot és teljesítményt illeti. Nem igazán értek ezekhez, mennyivel lehet jobb, ezért hallgatok rátok.

2023. ápr. 16. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!