Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzort érdemesebb...

Melyik processzort érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
I5 13500 újonnan 100 ezer forintért vagy I7 12700 használtan 100 ezerért vagyis egy áron? Csak játékra használom a gépet!
2023. ápr. 17. 11:32
A kérdező szavazást indított:
I5 13500
I7 12700
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem pár tesztet. Úgy néz ki, hogy a P magok hibahatáron belüli azonos teljesítményűek. Így ez azt jelenti, hogy a +2P mag többet fog számítani gamingben, mint a +4E mag. Tehát 12700 lenne jobb választás gamingre azonos áron.


Én mindkettőt drágállom. De függ attól, hogy milyen felbontáson, milyen videokártyával lesz a gép.

Ha mindenképp maradnál ezeknél, akkor párezret lehet spórolni az F verzióval. Ha úgy is lesz mellette videokártya, akkor felesleges az integrált grafika.


Ha most építesz gépet, akkor megfontolandó lehet egy AM5 platform. Valamivel drágábban fogsz kijönni a DDR5 miatt, de a későbbi egyszerű fejleszthetőség miatt megéri (még 2 széria jön a platformba legalább, míg intelbLGA 1700 befejezte a 13. gennel.)

2023. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
21:9-es QHD felbontáson játszok és egy RTX 3080 Ti videokártyát használok. 10400F-et akarok cserélni újabbra.
2023. ápr. 17. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 12700 mire "elavultnak" számít addigra az egész PC le lesz selejtezve. Minimum 5 év amit ez a CPU kiszolgál. 5 év után is még sokáig bőven elég lesz szerintem.

(12700K-t használok egy 4080 mellett, eddig semmilyen játék sem tudta megizzasztani a CPU-t 1440p-4K gamingen)

Addigra meg kb. minden is elavul körülötte, és cserére érik az egész rendszer.

Az Intel a 12. generációval egy új mérföldkövet tett le (nyilván a versenyképesség miatt). Össze sem hasonlítható a korábbi generációváltásokkal a 12. generáció megjelenése.

Az AM5 is olyan, hogy senki nem fog 10 évig egy alaplapot használni. Az hogy maga a foglalat olyan, hogy bele tudod tenni a processzorokat még nem azt jelenti, hogy 2030-ban is egy 2023-as lapba fogsz fejleszteni, azért mert AM5. Aki évente cserélgeti a processzorait annak megéri az AM5, és ennyi.


A DDR5 memóriák miatt én viszont már csak 700-as lapban gondolkodnék.

2023. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. így én nagyon az AM5 felé mozdulnék.

7600X procival.

2023. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!